Kdo je to?
Kdo je Ivana Maříková? Životopis Ivana Maříková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Ivana Maříková

Kdo je Ivana Maříková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Bývala dětská herečka Ivana Maříková se narodila v roce 1962 v Československu. Nejaktivnější hereckou kariéru měla mezi lety 1973 a 1977, kdy stihla natočit několik filmových rolí.
Debutovou rolí pro ni byla v roce 1973 Anička v rodinném muzikálu Přijela k nám pouť v režii Věry Plívové-Šimkové, v němž hlavní role ztvárnili Renata Mašková, Yvetta Kornová, Renáta Kolářová, Zuzana Bydžovská a další.
Následoval snímek Můj brácha má prima bráchu z roku 1975 v režii Stanislava Strnada, kde Ivana Maříková ztvárnila malou Pavlínku. Ve stejné době se také objevila v minisérii Nebezpečí smyku, kde si zahrála vedlejší roli spolužačky hlavního hrdiny v podání Daniela Rouse.
V roce následujících stihla natočit hned dva filmy. Jednak pohádku Karla Kachyni Malá mořská víla, v níž si zahrála jen vedlejší roli, jednak romantickou komedii Léto s kovbojem s Danielou Kovářovou a Jaromírem Hanzlíkem v hlavních rolích. V tomto snímku Ivana Maříková hrála Andulu, mladší sestru Honzy, kterého právě hrál Jaromír Hanzlík.
V roce 1977 přišel na řadu Ivanin poslední film Což takhle dát si špenát, v němž ztvárnila postavu Lenky Liškové, dcery manželů Liškových v podání Jiřího Sováka a Ivy Janžurové. Poté o ni filmaři ztratili zájem a v žádném dalším filmu se již nikdy neobjevila. Jelikož příliš brzy vypadala vyspěle, nebyla obsazena ani do „své“ role Pavlínky v pokračování filmu Můj brácha má prima bráchu Brácha za všechny peníze, kde byla přeobsazena Magdalenou Reifovou.
Ivana Maříková se poté z veřejného života ztratila a dnes není známo nic o jejím osobním životě ani dalších životních osudech.Kdo je Ivana Maříková? Životopis Ivana Maříková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Ivana Maříková

Národnost: česká
Datum narození: 1962

Zaujala vás biografie osobnosti Ivana Maříková? Potom se podělte s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Biret? Víte co je Play off? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nemoc? Vzpomněli byste si co označuje výraz Potenciometr?

Klíčová slova: biografie, zajímavosti, vysvětlení, národnost, popis, Ivana Maříková, Ivana Maříková, kdo je Ivana Maříková?, herectví, datum narození, životopis, lexikon, život, osobnost, kdy se narodila Ivana Maříková?, wiki

Pojem Ivana Maříková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Ivana Maříková ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Ivana Maříková na Google.cz

Hledat pojem Ivana Maříková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Ivana Maříková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Ivana Maříková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivana Maříková například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivana Maříková

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Ivana Maříková? Kdy se narodila Ivana Maříková? Ivana Maříková je v sekci Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Ivana Maříková řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivana Maříková i v jiné kategorii než je herectví.