Kdo je to?
Kdo je Jana Hlaváčová? Životopis Jana Hlaváčová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Jana Hlaváčová?

Kdo je Jana Hlaváčová? Životopis, informace, biografie, herectví

Jana Hlaváčová je česká divadelní a filmová herečka, dabérka a profesorka na DAMU. Hlaváčová se narodila v Praze do rodiny herce ochotnického divadla. Po vzoru svého otce se chtěla stát herečkou, a tak po maturitě na gymnáziu podala přihlášku na pražskou DAMU, kterou úspěšně dokončila v roce 1960. Po studiu nastoupila ke svému prvnímu angažmá v Plzni v Divadle J. K. Tyla, kde působila během let 1960-1965. V Plzni se také stala členkou komunistické strany. Poté nastoupila do Národního divadla, kde hrála až do roku 1990 (neshody s vedením Činoherního klubu). Od roku 1994 působila v Divadle na Vinohradech do roku 2011, kdy byla nucena z důvodu Parkinsonovy choroby přerušit své vystupování. Objevila se v divadelních hrách Višňový sad, Hamlet, Věc Makropulos, Nebezpečné vztahy, Donaha!, Marie Stuartovna, Albertina a další.
Ve filmu debutovala ještě během studií na DAMU ve snímku Kam čert nemůže (1959), kde si zahrála rovnou hlavní roli. Mezi její další známé snímky patří Královský omyl (1968), Tajemství velikého vypravěče (1971), Terezu bych kvůli žádné holce neopustil (1976), Třetí princ (1982), Veronika (1985), Jak básníkům chutná život (1987), Konec básníků v Čechách (1993), Jak básníci neztrácejí naději (2003), Non Plus Ultras (2004), Anděl Páně (2005), Viditelný svět (2011) a další.
Jana Hlaváčová si zahrála také v televizních seriálech Byl jednou jeden dům (1974), Chalupáři (1975), Dnes v jednom domě (1980), Cirkus Humberto (1988), Hraběnky (2007).
Od roku 2006 působila několik let na pražské DAMU, kde vyučovala herectví.
Během své dlouholeté kariéry získala vyznamenání Zasloužila členka Národního divadla v roce 1980, o pět let později titul zasloužilá umělkyně (1985), následoval titul Národní umělkyně (1988). Další vyznamenání přišlo roku 1996, kdy v kategorii Činohra obdržela Cenu Thálie. Stejnou cenu získala roku 2012 za celoživotní přínos v činohře. Ve stejném roce získala Cenu Františka Filipovského za svůj dabing ve filmu Séraphine. O tři roky později získala Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu.
Její sestra Dana Hlaváčová a dcera Barbora Munzarová jsou také herečky.Kdo je Jana Hlaváčová? Životopis Jana Hlaváčová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jana Hlaváčová

Národnost: česká
Datum narození: 26. 3. 1938
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Jana Hlaváčová můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Salep? Znáte definici termínu Roční obrat? Vzpomenete si na definici slova Cyklón? Pamatujete si definici pojmu Pelmeně?

Klíčová slova: informace, národnost, život, zajímavosti, datum narození, biografie, herectví, herectví, osobnosti, narození, wikipedie, lexikon, vysvětlení, kdy se narodila Jana Hlaváčová?, popis, Jana Hlaváčová

Pojem Jana Hlaváčová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Jana Hlaváčová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Jana Hlaváčová ve Wikislovníku

Najít slovo Jana Hlaváčová na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Jana Hlaváčová ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Jana Hlaváčová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Hlaváčová například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jana Hlaváčová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Jana Hlaváčová? Kdy se narodila Jana Hlaváčová? Kde se narodila Jana Hlaváčová? Jana Hlaváčová je v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jana Hlaváčová například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Hlaváčová i v jiné kategorii než je herectví.