Kdo je to?
Kdo je Jerry Hall? Životopis Jerry Hall, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Jerry Hall?

Kdo je Jerry Hall? Životopis, informace, biografie, herectví

Jerry Faye Hall je americká modelka a herečka. Hall se narodila v texaském městě Gonzales a byla vychovávaná na předměstí Dallasu v Mesquite. Střední školu North Mesquite High School ukončila dříve, již v šestnácti letech. Souběžně se střední školou docházela na lekce lukostřelectví, tenisu a gymnastiky na nedalekou Eastfield College. Od šestnácti let mluvila plynně francouzsky. Jerry Hall má dvojče Terry. Když spolu byly na dovolené na jihu Francie, objevil je modelingový lovec talentů Claude Haddad. Poté se přestěhovala do Paříže. Kariéru ji odstartovala její fotografie na obalu alba Siren anglické kapely Roxy Music v roce 1975.
Do dvou let se Hall objevila na čtyřiceti známých módních časopisech jako Vogue nebo Cosmopolitan.
Jerry Hall začala randit s hudebníkem Mickem Jaggerem z kapely Rolling Stones (1977). I když jim manželství nevydrželo, měli spolu čtyři děti.
Kromě modelingu se Hall věnovala také hraní ve filmech. Debutovala roku 1980 ve snímcích Willie a Phil a Městský kovboj. Následovaly filmy Batman (1989), Freejack (1992), Princezna Caraboo (1994), Upír v Brooklynu (1995), Na plný plyn (1998), Naprosto dokonalé (2016) a další.
Objevila se také v jedné epizodě amerického seriálu Ženatý se závazky.
Roku 2016 Jerry Hall získala cenu za celoživotní přínos modelingu, kterou ji udělila porota Fashion Group International Dallas.Kdo je Jerry Hall? Životopis Jerry Hall, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jerry Hall

Národnost: americká
Datum narození: 2. 7. 1956
Místo narození: Gonzales, Texas, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Jerry Hall? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Parmezán? Znáte termín Antisemitismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Účetní zůstatek? Víte, co je to Porodní plán?

Klíčová slova: biografie, národnost, herectví, životopis, Jerry Hall, vysvětlení, osobnosti, popis, život, zajímavosti, herectví, wikipedie, kdy se narodila Jerry Hall?, kdo je Jerry Hall?, Jerry Hall, kde se narodila Jerry Hall?

Pojem Jerry Hall je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Jerry Hall hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Jerry Hall ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Jerry Hall na Youtube

Vyhledat výraz Jerry Hall ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Jerry Hall v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Jerry Hall ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jerry Hall například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Jerry Hall? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Jerry Hall? Kdy se narodila Jerry Hall? Kde se narodila Jerry Hall? Jerry Hall patří do kategorie Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jerry Hall dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jerry Hall i v jiné kategorii než je herectví.