Kdo je to?
Kdo je to Romanopisec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Romanopisec? Lidé, literatura

Romanopisec

Jaký je význam slova Romanopisec? Co to znamená?

Romanopisec je spisovatel, který píše (výhradně) romány. Romanopisectví je umělecká činnost spočívající v tvorbě a psaní románů, což jsou delší literární díla ve formě prózy, která vyprávějí příběh a vytvářejí různorodé postavy, události a prostředí. Romanopisec se věnuje vytváření a rozvíjení složitého děje, charakterů a emocionálních prvků, aby zaujal čtenáře a vtáhl ho do světa vytvořeného ve svém díle.
Romanopisce můžeme dělit na spisovatele historických románů, spisovatele dobrodružných románů, spisovatele detektivních románů, spisovatele sci-fi románů, spisovatele společenských románů aj.
Mezi nejvýznamnější spisovatele historických románů patří například Alexandr Dumas starší, Victor Hugo, Heinrich Mann, Robert Merle, Walter Scott, Heinrich Sienkiewicz nebo Mika Waltari. Mezi spisovatele dobrodružných románů patřili například Daniel Defoe, James Fenimore Cooper, Jules Verne a další. Spisovatelé detektivních románů jsou zcela jistě Dick Francis, Georges Simenon aj. Sci-fi romány se proslavili A. C. Clarke nebo Antony Burgess. Společenské romány psali Honoré de Balzac, Émile Zola nebo Jane Austenová.
Někteří romanopisci netvořili výhradně jen romány, a dokonce netvořili jen romány z jedné oblasti. Tak například Alexandr Dumas starší nebo Victor Hugo psali jak romány dobrodružné, tak romány historické. Někdy se mohou jednotlivá témata románů i prolínat. Je to dáno tím, že román se obecně řadí k nejsložitějším literárním strukturám, a navíc se stále vyvíjí a zdokonaluje, a proto dnes můžeme narazit na velmi svérázné typy románů (např. Alena Mornštajnová - Les v domě).Kdo je to Romanopisec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Romanopisec? Lidé, literatura

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Romanopisec? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Klokočí? Znáte termín Kreml? Vzpomenete si na definici slova Dalekozrakost? Víte, co je to Adjudikace?

Klíčová slova: synonymum, Romanopisec, přesný výraz, význam, původ slova, Romanopisec, význam slova, slovo, heslo, přesný význam, co znamená, termín, literatura, wikipedie, pojem, popis

Pojem Romanopisec je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Romanopisec lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Romanopisec ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Romanopisec ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Romanopisec ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Romanopisec na Google.cz

Vyhledat termín Romanopisec ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Romanopisec například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Co znamená Romanopisec? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Romanopisec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Romanopisec? Definice pojmu Romanopisec je v sekci Literatura

Kategorie literatura, mladý spisovatel, romanopisec, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Vyzkoušejte nalézt informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Romanopisec i jinde než v sekci než v literatura.