Kdo je to?
Kdo je to Protektor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Protektor? Lidé, politika

Kdo je to Protektor?

Co znamená a jaký je význam slova Protektor?

Protektor je osoba stojící v čele protektorátu. Protektorát je autonomní území, která však podléhá správě jiné země. Protektorát má obvykle vlastní státní správu, která však více či méně podléhá protektorské vládě.
Slovo vzniklo z latinského protectio, což znamená ochrana. V původním slova smyslu sloužil tedy protektorát jako forma ochrany slabšího státu silnějším. Z hlediska mezinárodního práva stále jde o dva samostatné státy, protektorát tedy není vnímán jako území protektorského státu.
V domácím kontextu je nejznámější Protektorát Čechy a Morava, který byl zřízen po okupaci Československa nacistickým Německem v březnu 1939 a zanikl s koncem války v květnu 1945. V roli říšských protektorů (případně zastupujících říšských protektorů) se vystřídali Konstantin von Neurath, Reinhard Heydrich, Kurt Daluege a Wilhelm Frick.
Protektoráty však byly v minulosti zřizovány i v jiných případech. Týkalo se to především zámořských území koloniálních velmocí. V 1. polovině 20. století byl například Egypt britským protektorátem, Francie měla od konce 19. století své protektoráty na Madagaskaru a v Tunisku atd.Kdo je to Protektor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Protektor? Lidé, politika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Protektor? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Etický kodex? Rozumíte pojmu Oxytocin? Znáte pojem Interakce? Znáte pojem Vytáčník?

Klíčová slova: politika, pojem, popis, slovo, informace, co znamená, význam slova, termín, odborný výraz, definice, politika, přesný význam, Protektor, význam, wiki, wikipedie

Pojem Protektor je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Protektor lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Protektor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Protektor v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Protektor ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Protektor ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Protektor ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Protektor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Protektor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Protektor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Protektor? Definice pojmu Protektor je v sekci Politika

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace výraz, definici, slovo, termín dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika.