Kdo je to?
Kdo byl George Best? Životopis George Best, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

George Best

Kdo byl George Best? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

George Best je bývalý irský fotbalový záložník, reprezentant Severního Irska a jeden z nejlepších hráčů historie fotbalu. Best se narodil v hlavním městě Severního Irska Belfastu. V pouhých 15 letech se připojil k mládežnickému týmu anglického velkoklubu Manchester United, ve kterém působil v letech 1961-1963. V 17 letech debutoval v A-týmu. V dresu rudých ďáblů následně hrál 11 sezón (1963-1974). Za 11 let v klubu odehrál 361 ligových utkání a vstřelil 137 branek. V té době patřil mezi tzv. Busbyho děti (podle trenéra Matta Busbyho), které vytvořily slavnou éru týmu z Manchesteru. S týmem slavil dvakrát mistrovský titul (1964-1965 a 1966-1967). Největší úspěch zaznamenal v roce 1968, kdy vyhrál anketu Zlatý míč pro nejlepšího hráče Evropy a s klubem slavil vítězství v Poháru mistrů evropských zemí.
Po 11 letech opustil Manchester. Od roku 1974 až do roku 1983 následně vystřídal několik klubů po celém světě. Hrál v Anglii (Stockport County, FC Fulham, AFC Bournemouth), Irsku (Cork Celtic), Skotsku (Hibernian), USA (Los Angeles Aztecs, Fort Lauderdale Strikers, San Jose Earthquakes), Jihoafrické republice (Jewish Guild) a v Austrálii (Brisbane Lions).
V letech 1964-1977 reprezentoval Severní Irsko. V 37 mezistátních utkáních dal 9 branek. S profesionálním fotbalem skončil ve věku 37 let.
Během svého života byl Best dvakrát ženatý. Poprvé se oženil s Angie Best, se kterou žil v letech (1978-1986). Z Manželství vzešel syn Calum Best (televizní hvězda v USA). Podruhé se George oženil v roce 1995 s Alex Best. I druhé manželství nakonec skončilo rozvodem v roce 2004.
Best měl v průběhu kariéry problémy s alkoholem. Po konci s profesionálním fotbalem alkoholu propadl naplno a roku 2002 musel na transplantaci jater. Zemřel o tři roky později na zánět jater ve věku 59 let (2005).Kdo byl George Best? Životopis George Best, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě George Best

Národnost: irská
Datum narození: 22. 5. 1946
Místo narození: Belfast, Severní Irsko
Datum úmrtí: 25. 11. 2005

Sdílejte tuto stránku s osobností George Best s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Právo? Víte co je Elektrický proud? Víte, co je to Šíráz? Vzpomněli byste si co označuje výraz Holandská káva?

Klíčová slova: lexikon, sport, datum narození, osobnost, osobnosti, národnost, popis, George Best, informace, národnost, wiki, datum úmrtí, život, nežijící, zajímavosti, místo narození

Pojem George Best je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít termín George Best na Google.cz

Vyhledat pojem George Best ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem George Best na Youtube

Hledat pojem George Best ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi George Best ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo George Best například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to George Best?

Právě nyní již víte Kdo byl George Best? Kdy se narodil George Best? Kde se narodil George Best? Kdy zemřel George Best? George Best patří do kategorie Sport

Kategorie sport, běžec, george Best, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka George Best řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost George Best i v jiné kategorii než je sport.