Kdo je to?
Kdo byl George Best? Životopis George Best, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

George Best

Kdo byl George Best? Životopis, informace, biografie, sport

George Best je bývalý irský fotbalový záložník, reprezentant Severního Irska a jeden z nejlepších hráčů historie fotbalu. Best se narodil v hlavním městě Severního Irska Belfastu. V pouhých 15 letech se připojil k mládežnickému týmu anglického velkoklubu Manchester United, ve kterém působil v letech 1961-1963. V 17 letech debutoval v A-týmu. V dresu rudých ďáblů následně hrál 11 sezón (1963-1974). Za 11 let v klubu odehrál 361 ligových utkání a vstřelil 137 branek. V té době patřil mezi tzv. Busbyho děti (podle trenéra Matta Busbyho), které vytvořily slavnou éru týmu z Manchesteru. S týmem slavil dvakrát mistrovský titul (1964-1965 a 1966-1967). Největší úspěch zaznamenal v roce 1968, kdy vyhrál anketu Zlatý míč pro nejlepšího hráče Evropy a s klubem slavil vítězství v Poháru mistrů evropských zemí.
Po 11 letech opustil Manchester. Od roku 1974 až do roku 1983 následně vystřídal několik klubů po celém světě. Hrál v Anglii (Stockport County, FC Fulham, AFC Bournemouth), Irsku (Cork Celtic), Skotsku (Hibernian), USA (Los Angeles Aztecs, Fort Lauderdale Strikers, San Jose Earthquakes), Jihoafrické republice (Jewish Guild) a v Austrálii (Brisbane Lions).
V letech 1964-1977 reprezentoval Severní Irsko. V 37 mezistátních utkáních dal 9 branek. S profesionálním fotbalem skončil ve věku 37 let.
Během svého života byl Best dvakrát ženatý. Poprvé se oženil s Angie Best, se kterou žil v letech (1978-1986). Z Manželství vzešel syn Calum Best (televizní hvězda v USA). Podruhé se George oženil v roce 1995 s Alex Best. I druhé manželství nakonec skončilo rozvodem v roce 2004.
Best měl v průběhu kariéry problémy s alkoholem. Po konci s profesionálním fotbalem alkoholu propadl naplno a roku 2002 musel na transplantaci jater. Zemřel o tři roky později na zánět jater ve věku 59 let (2005).Kdo byl George Best? Životopis George Best, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě George Best

Národnost: irská
Datum narození: 22. 5. 1946
Místo narození: Belfast, Severní Irsko
Datum úmrtí: 25. 11. 2005

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je George Best? s dalšími lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Evoluce? Rozumíte pojmu Rýma? Víte, co je to Eufemismus? Znáte pojem Mystery shopping?

Klíčová slova: životopis, osobnost, biografie, wiki, sport, informace, vysvětlení, nežijící, kdo je George Best?, kdo to je, datum úmrtí, kde se narodil George Best?, George Best, popis, Kdy zemřel George Best, národnost

Pojem George Best je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo George Best ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo George Best na Google obrázcích

Zkusit najít frázi George Best ve Wikipedii

Vyhledat termín George Best ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo George Best ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo George Best například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je George Best? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl George Best? Kdy se narodil George Best? Kde se narodil George Best? Kdy zemřel George Best? George Best patří do sekce Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka George Best dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost George Best i v jiné kategorii než je sport.