Kdo je to?
Kdo je Tina Arena? Životopis Tina Arena, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Tina Arena?

Kdo je Tina Arena? Životopis, informace, biografie, hudba

Tina Arena je australská zpěvačka.
Vlastním jménem Filippina Lydia Arena. Pochází z italské rodiny.
Zpěvu a showbyznysu se Tina věnovala doslova od dětství - vystupovala již v dětských talentových show. Své debutové album Strong as Steel vydala v roce 1990. Také si v tomto období poprvé vyzkoušela muzikálové herectví, které ji pak životem dál provázelo.
Se svým prvním albem však Tina zřejmě nebyla příliš spokojená, a tak se rozhodla v roce 1991 přesunout do Los Angeles, kde chtěla svou hudební kariéru začít budovat odznova.
V roce 1994 vyšlo druhé album Don\'t Ask - přineslo Tině velký úspěch, největší popularitu si vydobyl singl Chains. V roce 1997 vydala třetí album In Deep, které definitivně potvrdilo její status pěvecké hvězdy. Její popularitu v tomto období podpořila také píseň v soundtracku k filmu The Mask of Zorro.
To, za jak významnou zpěvavčku je Tina Arena v Austrálii považována, potvrdila i skutečnost, že v roce 2000 zpívala na zahajovacím ceremoniálu Olympijských her.
Tina Arena se dál vyvíjela, experimentovala s žánry a přinášela svým fanouškům na svých deskách překvapení. Ukázkou může být její čtvrté album Just Me. A též střídala i jazyky - v roce 2005 vydala své první francouzské album Un autre univers.
Nultá léta 21. století se pro Tinu nesla v duchu dvou tematicky podobných desek: Songs of Love & Loss a Songs of Love & Loss 2 (2007 a 2008).
Její zatím poslední album v angličtině (k roku 2023) vyšlo v roce 2015 Eleven a ve francouzštině v roce 2018 Quand tout Recommence.
Kromě vlastní hudební tvorby vystupovala také v muzikálech, například ve slavném Chicagu.
Žánrově můžeme hudbu Tiny Areny zařadit mezi pop, dance-pop či disco.
Tina Arena uspěla doslova po celém světě. Stala hvězdou v rodné Austrálii, prorazila v Americe i ve Spojeném království a ve Francii byla dokonce vyznamenána prestižním národním oceněním Chevalier Ordre national du Mérite.
V roce 2013 vydala memoáry Now I Can Dance.Kdo je Tina Arena? Životopis Tina Arena, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Tina Arena

Národnost: australská
Datum narození: 1. listopadu 1967
Místo narození: Melbourne, Austrálie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tina Arena s jinými lidmiprostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Mononukleóza? Znáte pojem Aronie? Znáte definici termínu Hrdinství? Vzpomenete si na definici slova Dezinfekce?

Klíčová slova: životopis, datum narození, osobnosti, narození, národnost, informace, hudba, kdy se narodila Tina Arena?, místo narození, wiki, popis, zajímavosti, wikipedie, osobnost, život, hudba

Pojem Tina Arena je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Tina Arena ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tina Arena ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Tina Arena ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Tina Arena na Google obrázcích

Hledat výraz Tina Arena ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tina Arena například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Tina Arena? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Tina Arena? Kdy se narodila Tina Arena? Kde se narodila Tina Arena? Tina Arena se nachází v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Tina Arena dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tina Arena i v jiné kategorii než je hudba.