Kdo je to?
Kdo je Oldřich Vlach? Životopis Oldřich Vlach, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Oldřich Vlach

Kdo je Oldřich Vlach? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Oldřich Vlach je český divadelní, filmový, seriálový a dabingový herec. Vlach se narodil v Bezděkově u Klatov. V mládí, kdy docházel na gymnázium a stavební průmyslovku, se začal věnovat hraní v ochotnických spolcích. Po maturitě na střední škole se přestěhoval do Prahy, kde začal studovat herectví na DAMU. Studium na DAMU úspěšně zakončil a v roce 1966 získal své první angažmá v pražském Divadle Na zábradlí. V divadle hrál celých dvacet pět let. Poté se roku 1991 přemístil do Divadla na Vinohradech. V tomto divadle hrál dalších dvacet devět let až do roku 2020. Vlach ztvárnil role v divadelních hrách Lásky paní Katty, Macbeth, Donaha!, Shakespeare v Hollywoodu, Richard II., Herkules a Augiášův chlév, Na krásné vyhlídce, Na flámu, Zkrocení zlé ženy a další.
Ve filmu debutoval Vlach roku 1963 v dramatu Bez svatozáře. Od té doby ztvárnil více než dvě stě filmových rolí. Mezi jeho nejznámější filmy patří Babička (1971), Milenci v roce jedna (1973), Na samotě u lesa (1976), Postřižiny (1980), Jára Cimrman ležící, spící (1983), Vesničko má středisková (1985), Veselé Vánoce přejí chobotnice, Smrt krásných srnců (1986), Konec starých časů (1989), Obecná škola, Discopříběh (1991), Fany, Byl jednou jeden polda (1995), Zdivočelá země, Výchova dívek v Čechách (1997), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Občanský průkaz (2010), Lidice (2011).
Vlach ztvárnil role i v televizních seriálech Nemocnice na kraji města, Žena za pultem (1977), 30 případů majora Zemana (1979), Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984), Vlak dětství a naděje, My holky z městečka (1985), Rodáci (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Území bílých králů (1991), Hospoda (1996), Ordinace v růžové zahradě (2005), Kriminálka Staré Město (2010 a 2013), Pustina (2016), Hvězdy nad hlavou (2021).
Vlach působí také jako dabingový herec. Pro rozhlas namluvil hru Neznámá ze Seiny (2011).Kdo je Oldřich Vlach? Životopis Oldřich Vlach, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Oldřich Vlach

Národnost: česká
Datum narození: 3. 7. 1941
Místo narození: Bezděkov u Klatov, Protektorát Čechy a Morava

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Oldřich Vlach? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Benelux? Vzpomněli byste si na význam slova Podcast? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nomen omen? Znáte definici termínu Sanytr?

Klíčová slova: narození, informace, životopis, život, zajímavosti, kdo je Oldřich Vlach?, wikipedie, datum narození, vysvětlení, wiki, osobnosti, lexikon, kdy se narodil Oldřich Vlach?, osobnost, kde se narodil Oldřich Vlach?, národnost

Pojem Oldřich Vlach je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Oldřich Vlach ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Oldřich Vlach ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Oldřich Vlach ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Oldřich Vlach ve Wikipedii

Najít pojem Oldřich Vlach na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Oldřich Vlach například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Oldřich Vlach? Stručná biografie

Právě jste zjistili Kdo je to Oldřich Vlach? Kdy se narodil Oldřich Vlach? Kde se narodil Oldřich Vlach? Oldřich Vlach je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, mikádo blonďaté, oldřich Vlach, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Oldřich Vlach kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Oldřich Vlach i v jiné kategorii než je herectví.