Kdo je to?
Kdo je Oldřich Vlach? Životopis Oldřich Vlach, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Oldřich Vlach?

Kdo je Oldřich Vlach? Životopis, informace, biografie, herectví

Oldřich Vlach je český divadelní, filmový, seriálový a dabingový herec. Vlach se narodil v Bezděkově u Klatov. V mládí, kdy docházel na gymnázium a stavební průmyslovku, se začal věnovat hraní v ochotnických spolcích. Po maturitě na střední škole se přestěhoval do Prahy, kde začal studovat herectví na DAMU. Studium na DAMU úspěšně zakončil a v roce 1966 získal své první angažmá v pražském Divadle Na zábradlí. V divadle hrál celých dvacet pět let. Poté se roku 1991 přemístil do Divadla na Vinohradech. V tomto divadle hrál dalších dvacet devět let až do roku 2020. Vlach ztvárnil role v divadelních hrách Lásky paní Katty, Macbeth, Donaha!, Shakespeare v Hollywoodu, Richard II., Herkules a Augiášův chlév, Na krásné vyhlídce, Na flámu, Zkrocení zlé ženy a další.
Ve filmu debutoval Vlach roku 1963 v dramatu Bez svatozáře. Od té doby ztvárnil více než dvě stě filmových rolí. Mezi jeho nejznámější filmy patří Babička (1971), Milenci v roce jedna (1973), Na samotě u lesa (1976), Postřižiny (1980), Jára Cimrman ležící, spící (1983), Vesničko má středisková (1985), Veselé Vánoce přejí chobotnice, Smrt krásných srnců (1986), Konec starých časů (1989), Obecná škola, Discopříběh (1991), Fany, Byl jednou jeden polda (1995), Zdivočelá země, Výchova dívek v Čechách (1997), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Občanský průkaz (2010), Lidice (2011).
Vlach ztvárnil role i v televizních seriálech Nemocnice na kraji města, Žena za pultem (1977), 30 případů majora Zemana (1979), Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984), Vlak dětství a naděje, My holky z městečka (1985), Rodáci (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Území bílých králů (1991), Hospoda (1996), Ordinace v růžové zahradě (2005), Kriminálka Staré Město (2010 a 2013), Pustina (2016), Hvězdy nad hlavou (2021).
Vlach působí také jako dabingový herec. Pro rozhlas namluvil hru Neznámá ze Seiny (2011).Kdo je Oldřich Vlach? Životopis Oldřich Vlach, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Oldřich Vlach

Národnost: česká
Datum narození: 3. 7. 1941
Místo narození: Bezděkov u Klatov, Protektorát Čechy a Morava

Tento text (Oldřich Vlach) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Bajka? Pamatujete si definici pojmu Praktická škola? Vzpomněli byste si co označuje výraz HIV? Vzpomněli byste si co znamená slovo Životospráva?

Klíčová slova: zajímavosti, osobnosti, kde se narodil Oldřich Vlach?, lexikon, herectví, biografie, kdo je Oldřich Vlach?, herectví, informace, život, místo narození, narození, Oldřich Vlach, wiki, vysvětlení, osobnost

Pojem Oldřich Vlach je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Oldřich Vlach ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Oldřich Vlach ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Oldřich Vlach na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oldřich Vlach ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Oldřich Vlach ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Oldřich Vlach například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Oldřich Vlach? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Oldřich Vlach? Kdy se narodil Oldřich Vlach? Kde se narodil Oldřich Vlach? Oldřich Vlach je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Oldřich Vlach dejme tomu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Oldřich Vlach i v jiné kategorii než je herectví.