Kdo je to?
Kdo je to Republikán? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Republikán? Lidé, politika

Republikán

Jaký je význam slova Republikán? Co to znamená?

Republikán je označení pro přívržence jedné ze dvou nejsilnějších politických stran v USA. Republikánská strana vznikla v polovině 19. století a sdružovala odpůrce otrokářství. Nejvýznamnějším republikánským vůdcem byl v té době prezident Abraham Lincoln, dále pak prezidenti Roosevelt a Hoover, Nixon a Reagan. Republikáni vévodili americké politické scéně až do roku 1933.
Základem jejich filozofie je podpora svobody podnikání a individualismu, má mnoho společného s pravicí. Republikáni se drží teze, že ekonomické a politické stability lze dosáhnout tehdy, bude – li omezena moc federální vlády. Jako symbol si republikáni zvolili slona.Kdo je to Republikán? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Republikán? Lidé, politika

Uvedený text s definicí slova Republikán můžete samozřejmě sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Čakra? Pamatujete si definici pojmu Pneumonie? Vzpomněli byste si na význam slova Redundance? Vzpomněli byste si co znamená slovo Káva ristretto?

Klíčová slova: informace, popis, heslo, přesný výraz, termín, definice, pojem, politika, Republikán, význam, odborný výraz, etymologie, přesný význam, Republikán, wiki, lexikon

Pojem Republikán je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Republikán zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Republikán ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Republikán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Republikán ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Republikán na Google.cz

Vyhledat pojem Republikán ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Republikán například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Republikán, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Republikán? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Republikán? Definice pojmu Republikán je v sekci Politika

Kategorie politika, senátor, republikán, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika).

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?