Kdo je to?
Kdo byl Tony Esposito? Životopis Tony Esposito, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Tony Esposito

Kdo byl Tony Esposito? Životopis, informace, biografie, sport

Tony Esposito je bývalý kanadský hokejový brankář, který se narodil 23. dubna 1943 v Sault Ste. Marie, v Kanadě. Během své kariéry působil v NHL, kde byl považován za jednoho z nejlepších brankářů své doby.
Oženil se s manželkou Marylin a měli spolu dva syny, Marka a Jasona. Rodina byla pro Tonyho velmi důležitá a měl ji vždy na prvním místě. Kromě hokeje se věnoval také svým synům a trávil s nimi co nejvíce času.
Esposito začal svou hokejovou kariéru v juniorských týmech a poté pokračoval v působení v minor league. V roce 1968 se stal profesionálním hokejistou, když podepsal smlouvu s Chicago Blackhawks. Během svých prvních několika sezón v NHL se stal jedním z nejlepších brankářů ligy a pomohl dovést Chicago Blackhawks k mnoha úspěchům.
V roce 1972 byl Esposito vyhlášen nejlepším brankářem ligy a třikrát získal cenu Vezina Trophy. Během své kariéry také několikrát reprezentoval Kanadu na světových šampionátech, kde vyhrál nad Československem. Později se také objevil na Kanadském poháru v roce 1981, už ale v americké reprezentaci.
Esposito byl vynikajícím brankářem s neuvěřitelnými reflexy a schopností udržet klid a pohodu v těžkých situacích. Byl také velmi oblíbený mezi fanoušky a respektován svými spoluhráči a soupeři. Po ukončení své kariéry v roce 1984 byl zařazen do Síně slávy NHL.
Mezi jeho koníčky patřil golf a rybaření, které mu umožňovaly vypnout od hokejového světa a užít si čas s rodinou a přáteli.
V průběhu života se stal vzorem pro mnoho mladých hokejistů a fanoušků.
Vedle své kariéry v hokeji se Tony Esposito také zasloužil o charitu a podporu různých dobročinných organizací. Jeho významný přínos k hokeji a jeho osobnost jsou dodnes ctěny a váženy.
Tony Esposito zůstává jedním z nejvýznamnějších a nejtalentovanějších brankářů v historii NHL a jeho jméno bude navždy spojeno s úspěchy a slávou Chicago Blackhawks.Kdo byl Tony Esposito? Životopis Tony Esposito, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Tony Esposito

Národnost: kanadská
Datum narození: 23. dubna 1943
Místo narození: Sault Ste. Marie, Kanada
Datum úmrtí: 10. srpna 2021

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Tony Esposito? s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Zemské jádro? Pamatujete si definici pojmu Paradigma? Rozumíte pojmu Cash flow? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dusík?

Klíčová slova: wiki, informace, sport, Tony Esposito, národnost, Tony Esposito, narození, kdy se narodil Tony Esposito?, zajímavosti, nežijící, sport, osobnost, datum narození, biografie, životopis, kdo je Tony Esposito?

Pojem Tony Esposito je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Tony Esposito ve Wikislovníku

Vyhledat termín Tony Esposito na Google.cz

Najít pojem Tony Esposito ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Tony Esposito ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Tony Esposito na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tony Esposito například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Tony Esposito

Právě nyní již víte Kdo byl Tony Esposito? Kdy se narodil Tony Esposito? Kde se narodil Tony Esposito? Kdy zemřel Tony Esposito? Tony Esposito je v sekci Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Tony Esposito např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tony Esposito i v jiné kategorii než je sport.