Kdo je to?
Kdo byl John Wyndham? Životopis John Wyndham, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

John Wyndham

Kdo byl John Wyndham? Životopis, informace, biografie, literatura

John Wyndham byl anglický spisovatel, známý především svým románem Den Trifidů.
Vlastním jménem John Wyndham Parkes Lucas Beynon Harris, používal různé pseudonymy, do dějin literatury vstoupil právě jako John Wyndham.
V první polovině života se věnoval různým profesím, sice se pokoušel prosadit jako spisovatel, ať už v žánru sci-fi či v krimi, ale příliš se mu nedařilo. Do jeho života zasáhla druhá světová válka, během které sloužil v armádě a zúčastnil se vylodění v Normandii.
V poválečném období Wyndham konečně našel literární styl a žánr, který mu vynesl slávu. V roce 1951 vydal postapokalyptický román Den Trifidů (The Day of the Triffids). Jde o příběh oživlých rostlin, které ovládly planetu Zemi. Většina lidí oslepla a hrstka, která zůstala bojeschopná, se musí poprat s děsivým postapokalyptickým světem, který na Zemi přišel ze dne na den.
Na svůj úspěch se Wyndham pokusil navázat i dalšími romány - například Vetřelci z hlubin (1953) nebo Kukly (1955) či Midwichské kukačky (1957). Všechny tyto knihy mají jako společný jmenovatel žánr sci-fi a pracují s námětem obsazení země nějakými nelidskými entitami. Přestože i další Wyndhamovy romány dosahují vysoké kvality, žádný z nich už nedosáhl slávy Dne Trifidů.
John Wyndham patří mezi nejvýznamnější autory žánru sci-fi, ale i anglické literatury obecně. Jeho dílo dodnes ovlivňuje jak samotný žánr, tak i moderní literaturu jako celek. Wyndhamovo dílo mělo společenský a filozofický přesah, který můžeme vnímat i dnes.Kdo byl John Wyndham? Životopis John Wyndham, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě John Wyndham

Národnost: anglická
Datum narození: 10. července 1903
Místo narození: Knowle, Warwickshire, UK
Datum úmrtí: 11. března 1969

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou John Wyndham sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo SUV? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dvojhláska? Víte, co je to Právo? Znáte termín Ostrov?

Klíčová slova: životopis, národnost, popis, lexikon, národnost, Kdy zemřel John Wyndham, život, osobnosti, místo narození, narození, kdo je John Wyndham?, zajímavosti, wikipedie, John Wyndham, vysvětlení, osobnost

Pojem John Wyndham je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu John Wyndham

Zkusit najít frázi John Wyndham ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo John Wyndham ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem John Wyndham na Google obrázcích

Vyhledat pojem John Wyndham ve Wikislovníku

Najít termín John Wyndham v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo John Wyndham například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby John Wyndham

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl John Wyndham? Kdy se narodil John Wyndham? Kde se narodil John Wyndham? Kdy zemřel John Wyndham? John Wyndham se nachází v kategorii Literatura

Text vytvořen pro server Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka John Wyndham řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Wyndham i v jiné kategorii než je literatura.