Kdo je to?
Kdo je to Čalouník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Čalouník? Lidé, profese

Čalouník

Jaký je význam slova Čalouník? Co to znamená?

Čalouník je osoba, která se profesně zabývá čalounictvím.
Čalounění je úprava věcí (například židlí, křesel, autosedaček, stěn apod.) tak, že jsou zvenku potaženy například látkou, kůží a podobně. Tato úprava má primárně estetický důvod, dále může předmět chránit nebo zvyšovat komfort jeho využívání. Z vizuálního hlediska je povrchový materiál (např. zmíněná látka) výrazně zajímavější a zdobnější než výplň či potahový předmět.
Typicky můžeme vidět čalounění na starších židlích či křeslech, dnes se často používá v automobilovém průmyslu. Pro starožitný nábytek je čalounění naprosto běžné, používá se však i v moderním nábytku. U starších kusů je často nutné čalounění opravit či zcela sundat a předmět přečalounit. V některých případech lze čalouněním zachránit například starší kus nábytku, aby byl dál vhodný k používání.
Čalounictví lze u nás studovat na učebních a maturitních oborech, případně v rámci některých dalších oborů, například nábytkářství.Kdo je to Čalouník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Čalouník? Lidé, profese

Definici slova Čalouník můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Čtyřstěn? Víte, co je to Oligarcha? Rozumíte pojmu Hardware? Rozumíte pojmu Luteální fáze?

Klíčová slova: popis, etymologie, definice, wiki, heslo, původ slova, vysvětlení, informace, význam, slovo, formulace, termín, význam pojmu, co znamená, odborný výraz, Čalouník

Pojem Čalouník je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Čalouník hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat termín Čalouník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Čalouník na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Čalouník ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Čalouník ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Čalouník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Čalouník například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Čalouník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Čalouník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Čalouník? Definice pojmu Čalouník je v kategorii Profese

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Aktuální informace lze většinou nalézt pojem, výraz,termín, heslo dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Čalouník v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je profese.