Kdo je to?
Kdo byl Robert Graves? Životopis Robert Graves, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Robert Graves

Kdo byl Robert Graves? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Robert Graves byl anglický spisovatel a literární vědec.
Do Gravesova života a mládí těžce zasáhla první světová válka, které se účastnil jako voják a ve které byl velmi vážně zraněn v bitvě na Sommně, odkud si odnesl celoživotní následky.
Psaní, zpočátku především poezie, se začal Graves věnovat už za války, a jako mnoho mladých mužů, kteří si prošli válečnou zkušeností, i on psal válečnou poezii. Od tohoto žánru však brzy ustoupil. V roce 1927 vydal poměrně úspěšnou biografii, podle níž byl později natočen známý film, Lawrence z Arábie.
Roku 1934 vydal Graves svou zřejmě nejznámější knihu - příběh římského císaře Claudia, nazvanou Já, Claudius. Tento příběh pak následovala kniha Claudius bůh a jeho žena Messalina.
Z období 40. let zmiňme alespoň knihu Král Ježíš, která se věnuje postavě Ježíše, ale snaží se ho zbavit nánosu náboženských představ a naopak ho uchopit jako reálnou historickou postavu.
Významná literárně-vědná a literárně-historická práce dostala svou podobu v 50. letech, kdy Graves vydal Řecké mýty, které znovu převyprávěly velké množství antické mytologie a znovu ji představily modernímu světu. Zajímavá, avšak poněkud kontroverzní je kniha Bílá bohyně, která představuje údajně evropský archetyp bílé bohyně, matky lásky, životy a smrti. Přestože zde stejně jako v Řeckých mýtech Graves provedl důkladné rešerše a představil komplexní vizi, nesetkala se tato kniha vždy se souhlasným přijetím.
V pozdějším životě začal Graves přednášet na Oxfordu. Mimo jiné byl například oceněn královnou Alžbětou II. Zlatou medailí za poezii.
Robert Graves je také někdy považován za otce moderní literární kritiky, a to mimo jiné i díky své vědecké publikaci A Survey of Modernist Poetry.
Robert Graves vedl značně neuspořádaný soukromý život. Především v mládí prožil homosexuální vztahy a lásky, později přecházel od jedné manželky či partnerky k druhé a měl osm dětí se čtyřmi ženami. Tyto skutečnosti vedou k tomu, že je jeho život často literárně-historicky či umělecky zpracováván, například ve filmu Poetic Unreason.
Zemřel po dlouhé nemoci v 90 letech.Kdo byl Robert Graves? Životopis Robert Graves, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Robert Graves

Národnost: anglická
Datum narození: 24. července 1895
Místo narození: Wimbledon
Datum úmrtí: 7. prosince 1985

Zaujala vás biografie osobnosti Robert Graves? Potom se podělte s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pastis? Pamatujete si definici pojmu Dual core? Víte, co je to Charta 77? Vzpomněli byste si co znamená slovo Footbag?

Klíčová slova: biografie, literatura, Kdy zemřel Robert Graves, kde se narodil Robert Graves?, datum narození, zajímavosti, nežijící, wikipedie, informace, osobnost, lexikon, Robert Graves, vysvětlení, kdo to je, literatura, osobnosti

Pojem Robert Graves je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Robert Graves lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Robert Graves ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Robert Graves na Google.cz

Hledat frázi Robert Graves ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Robert Graves na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Robert Graves ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Graves například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Robert Graves? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Robert Graves? Kdy se narodil Robert Graves? Kde se narodil Robert Graves? Kdy zemřel Robert Graves? Robert Graves je v sekci Literatura

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Robert Graves dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Graves i v jiné kategorii než je literatura.