Kdo je to?
Kdo je Jan Pirk? Životopis Jan Pirk, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Kdo je Jan Pirk?

Kdo je Jan Pirk? Životopis, informace, biografie, lékařství

Jan Pirk je významný český kardiochirurg a bývalý přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie na IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny). Pirk se narodil v Praze do lékařské rodiny (otec i děd byli lékaři) a po maturitě na gymnáziu začal studovat 1. LF UK v Praze. Studium úspěšně ukončil roku 1972. Následně začal pracovat v nemocnici ve městě Nymburk. Po dvou letech se přihlásil na konkurz na vědeckého aspiranta ve společnosti IKEM. Konkurz vyhrál a místo získal (1974). Jeho zaměřením byly žilní štěpy.
Po 4 letech v roce 1978 Pirk získal titul CSc. (kandidát věd). V roce 1983 mohl odcestovat do USA na stáž v Mayo Clinic v Rochesteru ve státě Minesota, kde působil do roku 1984. Po návratu do ČR pracoval na své doktorské práci. Doktorát získal v roce 1988 (titul Ph.D.). V průběhu roku 1990 pracoval v Dánsku ve městě Odense. Když se vrátil zpět do vlasti (1991), dostal se do funkce přednosty Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEM. Po 4 letech se z něj stal přednosta celého Kardiocentra IKEM. Tuto funkci zastával celých 26 let až do roku 2021.
Jan Pirk habilitoval roku 1997 (docent) a dokonce získal titul za nejlepšího manažera ve zdravotnictví.
Během svého života provedl skoro 7 000 operací srdce (z toho jich asi 300 úspěšně transplantoval). Ročně Pirk i s týmem zvládnou skoro 300 operací srdce.
Roku 2013 se stal členem Učené společnosti ČR. Se svou ženou má 2 děti a je sedminásobným dědečkem.Kdo je Jan Pirk? Životopis Jan Pirk, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Hlavní informace o osobě Jan Pirk

Národnost: česká
Datum narození: 20. 4. 1948
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Pirk sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Superpočítač? Znáte definici termínu Kontuze? Znáte definici termínu Chřipka? Pamatujete si definici pojmu Viróza?

Klíčová slova: wiki, biografie, narození, lexikon, Jan Pirk, Jan Pirk, zajímavosti, život, kdo je Jan Pirk?, wikipedie, lékařství, národnost, kdy se narodil Jan Pirk?, popis, datum narození, kde se narodil Jan Pirk?

Pojem Jan Pirk je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Jan Pirk na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Jan Pirk na Google.cz

Najít slovo Jan Pirk ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Jan Pirk ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Jan Pirk ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Pirk například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Pirk

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jan Pirk? Kdy se narodil Jan Pirk? Kde se narodil Jan Pirk? Jan Pirk patří do kategorie Lékařství

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jan Pirk dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Pirk i v jiné kategorii než je lékařství.