Kdo je to?
Kdo je Jan Pirk? Životopis Jan Pirk, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Jan Pirk

Kdo je Jan Pirk? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, lékařství

Jan Pirk je významný český kardiochirurg a bývalý přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie na IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny). Pirk se narodil v Praze do lékařské rodiny (otec i děd byli lékaři) a po maturitě na gymnáziu začal studovat 1. LF UK v Praze. Studium úspěšně ukončil roku 1972. Následně začal pracovat v nemocnici ve městě Nymburk. Po dvou letech se přihlásil na konkurz na vědeckého aspiranta ve společnosti IKEM. Konkurz vyhrál a místo získal (1974). Jeho zaměřením byly žilní štěpy.
Po 4 letech v roce 1978 Pirk získal titul CSc. (kandidát věd). V roce 1983 mohl odcestovat do USA na stáž v Mayo Clinic v Rochesteru ve státě Minesota, kde působil do roku 1984. Po návratu do ČR pracoval na své doktorské práci. Doktorát získal v roce 1988 (titul Ph.D.). V průběhu roku 1990 pracoval v Dánsku ve městě Odense. Když se vrátil zpět do vlasti (1991), dostal se do funkce přednosty Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEM. Po 4 letech se z něj stal přednosta celého Kardiocentra IKEM. Tuto funkci zastával celých 26 let až do roku 2021.
Jan Pirk habilitoval roku 1997 (docent) a dokonce získal titul za nejlepšího manažera ve zdravotnictví.
Během svého života provedl skoro 7 000 operací srdce (z toho jich asi 300 úspěšně transplantoval). Ročně Pirk i s týmem zvládnou skoro 300 operací srdce.
Roku 2013 se stal členem Učené společnosti ČR. Se svou ženou má 2 děti a je sedminásobným dědečkem.Kdo je Jan Pirk? Životopis Jan Pirk, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Hlavní data o osobě Jan Pirk

Národnost: česká
Datum narození: 20. 4. 1948
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Pirk s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Pozidriv? Rozumíte pojmu Manga? Znáte definici termínu Svastika? Znáte pojem Coverlock?

Klíčová slova: Jan Pirk, kde se narodil Jan Pirk?, popis, zajímavosti, Jan Pirk, lexikon, vysvětlení, osobnost, informace, místo narození, národnost, kdy se narodil Jan Pirk?, život, kdo je Jan Pirk?, osobnosti, lékařství

Pojem Jan Pirk je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Jan Pirk zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Jan Pirk ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Jan Pirk na Google.cz

Zkusit najít Jan Pirk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Jan Pirk na Google obrázcích

Hledat slovo Jan Pirk ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Pirk například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Pirk

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Jan Pirk? Kdy se narodil Jan Pirk? Kde se narodil Jan Pirk? Jan Pirk je v kategorii Lékařství

Kategorie lékařství, ampule stůl, jan Pirk, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Pirk dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Pirk i v jiné kategorii než je lékařství.