Kdo je to?
Kdo je Jan Pirk? Životopis Jan Pirk, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Kdo je Jan Pirk?

Kdo je Jan Pirk? Životopis, informace, biografie, lékařství

Jan Pirk je významný český kardiochirurg a bývalý přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie na IKEM (Institut klinické a experimentální medicíny). Pirk se narodil v Praze do lékařské rodiny (otec i děd byli lékaři) a po maturitě na gymnáziu začal studovat 1. LF UK v Praze. Studium úspěšně ukončil roku 1972. Následně začal pracovat v nemocnici ve městě Nymburk. Po dvou letech se přihlásil na konkurz na vědeckého aspiranta ve společnosti IKEM. Konkurz vyhrál a místo získal (1974). Jeho zaměřením byly žilní štěpy.
Po 4 letech v roce 1978 Pirk získal titul CSc. (kandidát věd). V roce 1983 mohl odcestovat do USA na stáž v Mayo Clinic v Rochesteru ve státě Minesota, kde působil do roku 1984. Po návratu do ČR pracoval na své doktorské práci. Doktorát získal v roce 1988 (titul Ph.D.). V průběhu roku 1990 pracoval v Dánsku ve městě Odense. Když se vrátil zpět do vlasti (1991), dostal se do funkce přednosty Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEM. Po 4 letech se z něj stal přednosta celého Kardiocentra IKEM. Tuto funkci zastával celých 26 let až do roku 2021.
Jan Pirk habilitoval roku 1997 (docent) a dokonce získal titul za nejlepšího manažera ve zdravotnictví.
Během svého života provedl skoro 7 000 operací srdce (z toho jich asi 300 úspěšně transplantoval). Ročně Pirk i s týmem zvládnou skoro 300 operací srdce.
Roku 2013 se stal členem Učené společnosti ČR. Se svou ženou má 2 děti a je sedminásobným dědečkem.Kdo je Jan Pirk? Životopis Jan Pirk, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Základní informace o osobě Jan Pirk

Národnost: česká
Datum narození: 20. 4. 1948
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jan Pirk? s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Superpočítač? Znáte pojem Rumiště? Znáte definici termínu Školní zralost? Vzpomenete si na definici slova Canisterapie?

Klíčová slova: wikipedie, národnost, narození, život, wiki, kde se narodil Jan Pirk?, místo narození, biografie, lékařství, kdo je Jan Pirk?, datum narození, kdy se narodil Jan Pirk?, Jan Pirk, popis, Jan Pirk, vysvětlení

Pojem Jan Pirk je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Jan Pirk ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Jan Pirk ve Wikipedii

Najít slovo Jan Pirk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Jan Pirk ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Jan Pirk na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Pirk například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jan Pirk?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Pirk? Kdy se narodil Jan Pirk? Kde se narodil Jan Pirk? Jan Pirk patří do sekce Lékařství

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Pirk řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Pirk i v jiné kategorii než je lékařství.