Kdo je to?
Kdo je Bohumil Klepl? Životopis Bohumil Klepl, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Bohumil Klepl

Kdo je Bohumil Klepl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Bohumil Klepl je český divadelní, filmový a seriálový herec. Klepl se narodil v Moskvě v dobách Sovětského svazu. Dětství prožil taktéž v Moskvě. Později se s rodiči přestěhoval do Československa, kde odmaturoval na gymnáziu v Pardubicích. Po maturitě se přihlásil na pražskou DAMU na obor herectví. Školu dokončil roku 1981 a svou divadelní kariéru započal v chebském Západočeském divadle. V tomto divadle si zahrál v divadelních hrách Hloupý Honza, Lysistrate, Nikola Šuhaj, Milenci z kiosku, Poslední karnevalový svět, Divadlo svět a Jeskynní lidé.
Později hostoval v několika různých divadlech jako Krajské divadlo Kolín (Dobrý večer, pane Wilde, Svatá kabala, Divotvorný klobouk, Příběhy z Dekameronu, Válka vypukne po přestávce, Píseň o Fanfánu Tulipánovi, Tři v tom, Zásnuby naruby), Divadlo v Řeznické (O myších a lidech, Čert tě vem!, Polská krev, Král Ubu), Hudební divadlo Karlín (muzikál Má férová Josefína), Divadlo Komedie (Hamlet), Divadlo Na zábradlí (Naši furianti, Racek, Jádro věci, Nahniličko, Hrdina západu, Cabaret, Polská krev, Plukovník Pták, Strýček Váňa, Malý Říjen, Výnosné místo, Úklady a láska, Terasa, Nože ve slepicích, Hugo, Arabská noc), Divadlo Rokoko (Don Juan, Zlý jelen, Má vlast), Divadlo Kalich (Tragédie mstitele, Láska naruby), Reduta Brno (Rodinný večer), Divadlo Bez zábradlí (Rodina Tótů, Když tančila, Maratón, Orchestr Titanik).
Ve filmu debutoval roku 1978 v televizním snímku Mapa zámořských objevů. Mezi jeho další známé filmy patří Báječná léta pod psa (1997), Česká soda (1998), Všichni moji blízcí (1999), Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001), Pupendo, Mazaný Filip (2003), Snowboarďáci (2004), Účastníci zájezdu (2006), Veni, vidi, vici (2009), Doktor od jezera hrochů (2010), Probudím se včera (2012) a další. Doposud se Klepl objevil ve více než 60 filmech.
Klepl si zahrál také v českých televizních seriálech jako Česká soda (1994-95), To jsem z toho jelen, Případy detektivní kanceláře Ostrozrak (2000), Stříbrná paruka (2001), Rodinná pouta, Místo nahoře (2004), Letiště (2006), Cesty domů (2010), Helena (2012), Cirkus Bukowsky (2013-14), Přístav (2015-17), Dvojka na zabití (2021).Kdo je Bohumil Klepl? Životopis Bohumil Klepl, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Bohumil Klepl

Národnost: česká
Datum narození: 31. 3. 1958
Místo narození: Moskva, Sovětský svaz

Zaujala vás biografie osobnosti Bohumil Klepl? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kriminalita? Víte, co je to MMS? Znáte pojem Anxieta? Rozumíte pojmu Reportáž?

Klíčová slova: zajímavosti, lexikon, datum narození, vysvětlení, biografie, životopis, kde se narodil Bohumil Klepl?, informace, kdo je Bohumil Klepl?, osobnost, wikipedie, herectví, osobnosti, popis, národnost, kdy se narodil Bohumil Klepl?

Pojem Bohumil Klepl je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Bohumil Klepl v následujících vyhledávačích

Najít výraz Bohumil Klepl ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Bohumil Klepl ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Bohumil Klepl ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Bohumil Klepl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Bohumil Klepl ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Klepl například v Google obrázcích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bohumil Klepl

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Bohumil Klepl? Kdy se narodil Bohumil Klepl? Kde se narodil Bohumil Klepl? Bohumil Klepl patří do sekce Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Bohumil Klepl dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Klepl i v jiné kategorii než je herectví.