Kdo je to?
Kdo je to Cihlář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cihlář? Lidé, profese

Cihlář

Co znamená a jaký je význam slova Cihlář?

Cihlář bylo řemeslo známé již ve starověku. Jednalo se o řemeslníka, jehož náplní práce byla ruční výroba cihel. Název povolání pochází z německého slova Ziegler.
Cihláři spolupracovali s hlináky, kteří vytěžili a připravili pro cihláře hlínu. Ti pak v cihelně z připravených surovin vytvářeli cihly, které předávali zedníkům, aby z nich mohli stavět. Řemeslo již takřka zaniklo, v současnosti se cihly vyrábějí průmyslově.Kdo je to Cihlář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cihlář? Lidé, profese

Líbí se vám definice kdo je to Cihlář? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Součet? Pamatujete si definici pojmu Minerál? Vzpomněli byste si co znamená slovo Velká koalice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Avalon?

Klíčová slova: lexikon, pojem, slovo, Cihlář, formulace, informace, profese, přesný význam, význam pojmu, profese, původ slova, vysvětlení, přesný výraz, heslo, Cihlář, etymologie

Pojem Cihlář je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Cihlář ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Cihlář ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Cihlář na Youtube

Zkusit najít Cihlář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Cihlář ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cihlář například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Cihlář

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Cihlář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cihlář? Definice pojmu Cihlář je v kategorii Profese

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Profese.