Kdo je to?
Kdo je Tobias Sammet? Životopis Tobias Sammet, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Tobias Sammet

Kdo je Tobias Sammet? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Tobias Sammet je německý zpěvák, hudebník a producent. Narodil se 21. listopadu 1977 ve Fuldě.
V roce 1992 jako čtrnáctiletý se svými spolužáky Jensem Ludwigem, Dirkem Sauerem a Dominikem Storchem založil původně powermetalovou kapelu Edguy. Jens Ludwig a Dirk Sauer hráli na kytaru, Dominik Storch byl bubeník a Tobias Sammet baskytarista a zpěvák. Jméno kapely vzniklo podle přezdívky, kterou měl jejich učitel matematiky Edgar Zimmerer. První koncert uspořádali již tentýž rok v červnu a zahráli na něm kromě cover verzí známých skladeb i něco z vlastní tvorby.
O dva roky později skupina nahrála demo alba Evil Minded a Children of Steel. O rok později vydali další demo album s názvem Savage Poetry, které natočili na vlastní náklady, jelikož ještě neměli uzavřenou smlouvu s žádnou nahrávací společností. Toto nejisté období však netrvalo dlouho. Už před představením alba novinářům se stihli setkat s ředitelem AFM Records a dohodnout se na podepsání své první smlouvy.
V roce 1997 skupině vyšlo první oficiální debutové album nazvané Kingdom of Madness. Tobias Sammet s Jensem Ludwigem složili většinu skladeb uvedených na této desce. Následovala alba Vain Glory Opera (1998) a Theater of Salvation (1999).
V roce 2000 Tobias Sammet vytvořil projekt metalové opery Avantasia. Ta se z jednorázového projektu přetvořila v plnohodnotnou skupinu. Nápady na metalovou operu začal sbírat už o rok dříve. Měl představu, že půjde jen o dvě alba: The Metal Opera a The Metal Opera Part II. Tyto desky vyšly postupně v roce 2001 a 2002 a účinkovali na nich i jiní hudebníci, například Andre Matos, Kai Hansen, Henjo Richter či Alex Holzwarth. Díky tomuto projektu přibylo Tobiasově původní kapele Edguy mnoho nových fanoušků.
Se skupinou Edguy vydal Tobias ještě další alba, jako byla Mandrake (2001), Burning Down the Opera (2003), kompilaci Hall of Flames (2004), Hellfire Club (2004) či Rocket Ride (2006). V roce 2006 opět oživil Avantasii a natočil desky Lost in Space Part 1 a Lost in Space Part 2, které vyšly o rok později.
V roce 2011 ho čtenáři japonského časopisu Burrn označili za nejlepšího autora písní. O rok později si při koncertě s kapelou Edguy na německém heavymetalovém a hardrockovém festivalu Bang Your Head způsobil zranění, když spadl z pódia. I se zlomeným nosem a zlomenými žebry zvládl dokončit vystoupení a až poté se nechal ošetřit v nemocnici. Obě jeho kapely Edguy i Avantasia jsou aktivní dodnes.
Celkem Tobias Sammet prodal nejméně tři miliony desek a koncertoval ve více než 40 zemích světa.Kdo je Tobias Sammet? Životopis Tobias Sammet, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Tobias Sammet

Národnost: německá
Datum narození: 21. listopadu 1977
Místo narození: Fulda

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tobias Sammet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Audiokniha? Pamatujete si definici pojmu Výuční list? Víte, co je to Mea culpa? Vzpomněli byste si co znamená slovo Síťová neutralita?

Klíčová slova: místo narození, lexikon, Tobias Sammet, Tobias Sammet, hudba, kdy se narodil Tobias Sammet?, osobnost, wiki, osobnosti, wikipedie, vysvětlení, hudba, popis, kdo je Tobias Sammet?, datum narození, život

Pojem Tobias Sammet je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat slovo Tobias Sammet na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Tobias Sammet ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Tobias Sammet ve Wikipedii

Hledat pojem Tobias Sammet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Tobias Sammet ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tobias Sammet například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Tobias Sammet?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Tobias Sammet? Kdy se narodil Tobias Sammet? Kde se narodil Tobias Sammet? Tobias Sammet patří do sekce Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Tobias Sammet dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tobias Sammet i v jiné kategorii než je hudba.