Kdo je to?
Kdo byla Stella Zázvorková? Životopis Stella Zázvorková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Stella Zázvorková

Kdo byla Stella Zázvorková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jedna z nejlepších českých hereček se narodila do rodiny módní návrhářky a architekta Jana Zázvorky, který byl např. autorem Národního památníku na Vítkově či Smíchovského nádraží. Její starší bratr Jan Zázvorka ml. se také věnoval umění a stal se filmovým a televizním architektem.
Stella Zázvorková se pokoušela marně dostat na Státní konzervatoř a vystudovala tedy anglickou internátní školu. Touha po hraní ale přece jen zvítězila, a tak vystudovala hereckou školu E. F. Buriana. Během nacistické okupace pak s dalšími mladými kolegy založila divadlo Větrník. Později se objevovala i na jevištích Divadla Satiry, Realistického divadla nebo Divadla ABC, na jehož prkna ji zavedl Jan Werich. Od 50. let byla jednou z našich nejobsazovanějších hereček, obdivovaná pro svou živelnost, elán a nezdolný optimismus.
Ve 24 letech si vzala svého kolegu z Větrníku Miloše Kopeckého, za svědka jim šel herec Vlastimil Brodský. Svatba byla inspirována představením Švejka, ve kterém společně účinkovali. Zcela zdravou nevěstu si ženich k oltáři dovezl na invalidním vozíku. Manželství však vzhledem k neustálým pletkám Miloše Kopeckého s něžným pohlavím příliš šťastné nebylo. Manželé spolu měli dceru Janu a již po jednom roce se rozvedli. Stella Zázvorková se upnula pouze na dítě a na herectví. Bohužel její dcera slávu rodičů nesnášela dobře. Obtížně hledala vlastní identitu a pozornost okolí se snažila vzbudit demonstrativními pokusy o sebevraždu. Ve svých 15 letech si pustila plyn s představou, že se její matka vrátí za chvíli domů a najde ji, jenže Zázvorková se toho dne opozdila a svou dceru již zachránit nemohla.
O této noblesní dámě se málo ví, že plynně hovořila sedmi světovými jazyky, v mládí ráda sportovala a nejraději měla jízdu na koni. I přes hořké rány osudu si uměla svůj život stále užít a vychutnat. Dokud mohla, cestovala po celém světě, létala nejen po Evropě, ale také do Ameriky či Austrálie. Na cestách strávila celé měsíce a jak vzpomínala, vůbec na sobě nešetřila a dopřávala si humry, langusty, krevety a také nejlepší šampaňské. Až do konce svého života se ráda objevovala ve společnosti.



Kdo byla Stella Zázvorková? Životopis Stella Zázvorková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Stella Zázvorková

Národnost: česká
Datum narození: 14. 4. 1922
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 18. 5. 2005

Popis osobnosti Stella Zázvorková můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Extravilán? Pamatujete si definici pojmu MeToo? Znáte termín Nordic walking? Vzpomněli byste si co znamená slovo Parusie?

Klíčová slova: kdo to je, datum úmrtí, kdy se narodila Stella Zázvorková?, popis, vysvětlení, wiki, herectví, osobnosti, nežijící, osobnost, životopis, biografie, místo narození, herectví, národnost, zajímavosti

Pojem Stella Zázvorková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Stella Zázvorková hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Stella Zázvorková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Stella Zázvorková ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Stella Zázvorková ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Stella Zázvorková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Stella Zázvorková ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Stella Zázvorková například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Stella Zázvorková? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byla Stella Zázvorková? Kdy se narodila Stella Zázvorková? Kde se narodila Stella Zázvorková? Kdy zemřela Stella Zázvorková? Stella Zázvorková je v sekci Herectví

Kategorie herectví, dlouhovlasá blondýna, stella Zázvorková, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Stella Zázvorková dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stella Zázvorková i v jiné kategorii než je herectví.