Kdo je to?
Kdo byl Stella Zázvorková? Životopis Stella Zázvorková, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Stella Zázvorková?

Kdo to byl Stella Zázvorková? Stručný životopis

Jedna z nejlepších českých hereček se narodila do rodiny módní návrhářky a architekta Jana Zázvorky, který byl např. autorem Národního památníku na Vítkově či Smíchovského nádraží. Její starší bratr Jan Zázvorka ml. se také věnoval umění a stal se filmovým a televizním architektem.
Stella Zázvorková se pokoušela marně dostat na Státní konzervatoř a vystudovala tedy anglickou internátní školu. Touha po hraní ale přece jen zvítězila, a tak vystudovala hereckou školu E. F. Buriana. Během nacistické okupace pak s dalšími mladými kolegy založila divadlo Větrník. Později se objevovala i na jevištích Divadla Satiry, Realistického divadla nebo Divadla ABC, na jehož prkna ji zavedl Jan Werich. Od 50. let byla jednou z našich nejobsazovanějších hereček, obdivovaná pro svou živelnost, elán a nezdolný optimismus.
Ve 24 letech si vzala svého kolegu z Větrníku Miloše Kopeckého, za svědka jim šel herec Vlastimil Brodský. Svatba byla inspirována představením Švejka, ve kterém společně účinkovali. Zcela zdravou nevěstu si ženich k oltáři dovezl na invalidním vozíku. Manželství však vzhledem k neustálým pletkám Miloše Kopeckého s něžným pohlavím příliš šťastné nebylo. Manželé spolu měli dceru Janu a již po jednom roce se rozvedli. Stella Zázvorková se upnula pouze na dítě a na herectví. Bohužel její dcera slávu rodičů nesnášela dobře. Obtížně hledala vlastní identitu a pozornost okolí se snažila vzbudit demonstrativními pokusy o sebevraždu. Ve svých 15 letech si pustila plyn s představou, že se její matka vrátí za chvíli domů a najde ji, jenže Zázvorková se toho dne opozdila a svou dceru již zachránit nemohla.
O této noblesní dámě se málo ví, že plynně hovořila sedmi světovými jazyky, v mládí ráda sportovala a nejraději měla jízdu na koni. I přes hořké rány osudu si uměla svůj život stále užít a vychutnat. Dokud mohla, cestovala po celém světě, létala nejen po Evropě, ale také do Ameriky či Austrálie. Na cestách strávila celé měsíce a jak vzpomínala, vůbec na sobě nešetřila a dopřávala si humry, langusty, krevety a také nejlepší šampaňské. Až do konce svého života se ráda objevovala ve společnosti.Kdo byl Stella Zázvorková? Životopis Stella Zázvorková, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Stella Zázvorková

Národnost: česká
Datum narození: 14. 4. 1922
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 18. 5. 2005

Líbí se stručný životopis s osobou Stella Zázvorková? Pak se podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Pracharanda? Víte, co je to Anno Domini? Znáte termín Netflix? Rozumíte pojmu Celta?

Klíčová slova: přesný výraz, Stella Zázvorková, formulace, informace, heslo, pojem, co znamená, význam pojmu, slovo, synonymum, vysvětlení, kdo to je, co je to Stella Zázvorková?, původ slova, význam, popis

Pojem Stella Zázvorková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Stella Zázvorková

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stella Zázvorková ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Stella Zázvorková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Stella Zázvorková ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Stella Zázvorková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Stella Zázvorková například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Stella Zázvorková?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Stella Zázvorková? Kdo to byl Stella Zázvorková? Kdy se narodil Stella Zázvorková? Kde se narodil Stella Zázvorková? Kdy zemřel Stella Zázvorková? Stella Zázvorková je v kategorii herectví. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Stella Zázvorková například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stella Zázvorková i v jiné kategorii než je herectví.