Kdo je to?
Kdo je Čestmír Gebouský? Životopis Čestmír Gebouský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Čestmír Gebouský

Kdo je Čestmír Gebouský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Čestmír Gebouský je český divadelní, filmový a seriálový herec. Gebouský se narodil v Praze. Po maturitě na střední škole začal studovat obor herectví na pražské DAMU (Divadelní fakulta Akademie Múzických Umění). Po úspěšném ukončení studií na DAMU začal nejprve pracovat v oblastních divadlech v Olomouci, následně v Kladně a poté se přesunul do Prahy. V Praze nejprve působil v Městských divadlech pražských, kde pobýval až do roku 2008. Hostoval také v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami, v Divadle U Valšů v Praze, v Novém Vesteci v Divadle BlaMa a byl také členem Divadelní společnosti Háta.
Gebouský se poprvé objevil ve filmu Svítalo celou noc z roku 1980. Zahrál si ještě ve snímcích Horká kaše (1988), Smrt pedofila, Město bez dechu (2003) a v německém filmu Die Puppenspieler (2017).
Zahrál si rovněž v českých seriálech Gottwald (1986), Ordinace v růžové zahradě (2005), Vyprávěj (2009), v německém seriálu Charité (2017) a v jedné epizodě kriminálky Specialisté (2019).
Roku 1988 si vzal českou herečku Veroniku Jeníkovou, se kterou má dceru Kamilu a syna Lukáše.Kdo je Čestmír Gebouský? Životopis Čestmír Gebouský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Čestmír Gebouský

Národnost: česká
Datum narození: 28. 3. 1946
Místo narození: Praha, Československo

Tento text (Čestmír Gebouský) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Terpentýn? Víte co je Circa? Znáte termín Energie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Třtinový cukr?

Klíčová slova: wiki, herectví, vysvětlení, lexikon, život, osobnosti, herectví, Čestmír Gebouský, biografie, wikipedie, narození, informace, životopis, místo narození, osobnost, popis

Pojem Čestmír Gebouský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Čestmír Gebouský ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Čestmír Gebouský ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Čestmír Gebouský ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Čestmír Gebouský ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Čestmír Gebouský ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čestmír Gebouský například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Čestmír Gebouský? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Čestmír Gebouský? Kdy se narodil Čestmír Gebouský? Kde se narodil Čestmír Gebouský? Čestmír Gebouský patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, režisérka, Čestmír Gebouský, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Čestmír Gebouský kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Čestmír Gebouský i v jiné kategorii než je herectví.