Kdo je to?
Kdo je Marion Cotillard? Životopis Marion Cotillard, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Marion Cotillard?

Kdo je Marion Cotillard? Životopis, informace, biografie, herectví

Mario Cotillard je francouzská herečka, modelka, držitelka Oscara a dabérka, kterou nejvíce proslavila role Edith Piaf. Cotillard se narodila do rodiny herečky a režiséra v Paříži. Po vzoru svých rodičů se chtěla stát také herečkou. Debutovala filmem Nádherná Zelená roku 1996. Hned další komediální film Taxi (1998) z ní udělal hvězdu nejen ve Francii. Zahrála si i ve dvou dalších pokračováních Taxi, taxi (2000) a Taxi 3 (2003). Roku 2003 se objevila ve filmu Velká ryba od režiséra Tima Burtona a ve francouzské komedii Vadí, nevadí. Dále hrála ve filmu Příliš dlouhé zásnuby (2004), Můj život ve vzduchu (2005) a ve velmi úspěšném filmu režiséra Ridleyho Scotta Dobrý ročník (2006), kde si zahrála po boku herce Russella Crowe. Největší úspěch přišel o rok později, kdy si zahrála hlavní roli ve filmu Edith Piaf (2007), za který obdržela Oscara, cenu BAFTA, Zlatý glóbus, César a Český lev (stala se první francouzskou, která získala Oscara za francouzský film). O dva roky později hrála ve filmu Veřejní nepřátelé (2009) s hercem Johny Deppem a v dalším roce byla nominována na Zlat glóbus za snímek Nine (muzikál). Poté se objevila v úspěšných filmech Počátek (2010), Půlnoc v Paříži (2011), Temný rytíř povstal (2012), Zprávař 2 – Legenda pokračuje (2013), Spojenci, Assassin’s Creed (2016).
Ve Francii dabovala všechny své role, které hrála v amerických filmech.
Mimo jiné se objevila v hudebních videoklipech hudebníka Franze Ferdinanda (The Eyes of Mars – 2010) a Davida Bowieho (The Next Day – 2013).
V roce 2008 se stala tváří reklam na kabelky řady Lady Dior módní značky Dior a rovněž se objevila na spoustě obálkách časopisů jako Vogue, Variety, Elle, Vanity Fair, Glamour a další.
Je nazývána nejvýdělečnější francouzskou herečkou tohoto století.Kdo je Marion Cotillard? Životopis Marion Cotillard, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Marion Cotillard

Národnost: francouzská
Datum narození: 30. 9. 1975
Místo narození: Paříž, Francie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Marion Cotillard s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Expresionismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hornina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aikido? Znáte termín Rasismus?

Klíčová slova: lexikon, Marion Cotillard, kde se narodila Marion Cotillard?, datum narození, místo narození, wikipedie, osobnost, život, životopis, herectví, zajímavosti, kdo je Marion Cotillard?, národnost, osobnosti, Marion Cotillard, biografie

Pojem Marion Cotillard je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Marion Cotillard v následujících zdrojích

Vyhledat termín Marion Cotillard ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marion Cotillard ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Marion Cotillard na Youtube

Najít slovo Marion Cotillard ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Marion Cotillard ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Marion Cotillard například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Marion Cotillard? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Marion Cotillard? Kdy se narodila Marion Cotillard? Kde se narodila Marion Cotillard? Marion Cotillard se nachází v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Marion Cotillard dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marion Cotillard i v jiné kategorii než je herectví.