Kdo je to?
Kdo byl Zikmund? Životopis Zikmund, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Zikmund?

Kdo to byl Zikmund? Stručný životopis

Zikmund Lucemburský, přezdívaný Liška ryšavá podle zrzavých vlasů avousů, byl synem Karla IV. Od roku 1420 byl českým králem. Nebyl oblíbený; vládl v bouřlivé době husitských válek a obyvatelstvo ho vinilo z podílu na smrti Jana Husa. Byl neoblíben také proto, že byl katolík. Jednalo se ale o významného evropského politika a císaře Svaté říše římské.Kdo byl Zikmund? Životopis Zikmund, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Zikmund

Národnost: česká
Datum narození: 14.2.1368
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9.12.1437

Tento text (Zikmund) můžete samozřejmě sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hortonův syndrom? Znáte pojem Mantisa? Víte, co je to Bankovní záruka? Vzpomenete si na definici slova Fruktóza?

Klíčová slova: popis, lexikon, slovo, pojem, význam slova, kdo je Zikmund?, co znamená, význam pojmu, formulace, synonymum, kdo to je, termín, co je to Zikmund?, přesný význam, vysvětlení, popis

Pojem Zikmund je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Zikmund v následujících zdrojích

Najít slovo Zikmund ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Zikmund na Youtube

Hledat frázi Zikmund na Google.cz

Vyhledat termín Zikmund ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Zikmund například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zikmund

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Zikmund? Kdo to byl Zikmund? Kdy se narodil Zikmund? Kde se narodil Zikmund? Kdy zemřel Zikmund? Zikmund je v kategorii panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Zikmund např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zikmund i v jiné kategorii než je panovníci.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.