Kdo je to?
Kdo byl Zikmund? Životopis Zikmund, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Zikmund?

Kdo to byl Zikmund? Stručný životopis

Zikmund Lucemburský, přezdívaný Liška ryšavá podle zrzavých vlasů avousů, byl synem Karla IV. Od roku 1420 byl českým králem. Nebyl oblíbený; vládl v bouřlivé době husitských válek a obyvatelstvo ho vinilo z podílu na smrti Jana Husa. Byl neoblíben také proto, že byl katolík. Jednalo se ale o významného evropského politika a císaře Svaté říše římské.Kdo byl Zikmund? Životopis Zikmund, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Zikmund

Národnost: česká
Datum narození: 14.2.1368
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9.12.1437

Zaujala vás biografie osobnosti Zikmund? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Enuréza? Rozumíte pojmu Voluntarismus? Víte, co je to Sieg Heil? Znáte pojem VoIP?

Klíčová slova: synonymum, formulace, přesný výraz, původ slova, co znamená, kdo to je, význam, význam slova, termín, vysvětlení, popis, co je to Zikmund?, kdo je Zikmund?, Zikmund, význam pojmu, slovo

Pojem Zikmund je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Zikmund zkuste tyto odkazy

Hledat frázi Zikmund v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zikmund ve Wikimedia Commons

Najít slovo Zikmund ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Zikmund ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zikmund například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Zikmund?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Zikmund? Kdo to byl Zikmund? Kdy se narodil Zikmund? Kde se narodil Zikmund? Kdy zemřel Zikmund? Zikmund patří do sekce panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Zikmund řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zikmund i v jiné kategorii než je panovníci.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.