Kdo je to?
Kdo byl Zikmund? Životopis Zikmund, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Zikmund?

Kdo to byl Zikmund? Stručný životopis

Zikmund Lucemburský, přezdívaný Liška ryšavá podle zrzavých vlasů avousů, byl synem Karla IV. Od roku 1420 byl českým králem. Nebyl oblíbený; vládl v bouřlivé době husitských válek a obyvatelstvo ho vinilo z podílu na smrti Jana Husa. Byl neoblíben také proto, že byl katolík. Jednalo se ale o významného evropského politika a císaře Svaté říše římské.Kdo byl Zikmund? Životopis Zikmund, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Zikmund

Národnost: česká
Datum narození: 14.2.1368
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9.12.1437

Popis osobnosti Zikmund můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hortonův syndrom? Znáte definici termínu Úvěr? Víte, co je to Bankovní záruka? Pamatujete si definici pojmu Gamepad?

Klíčová slova: co je to Zikmund?, vysvětlení, slovo, význam, původ slova, přesný význam, význam slova, popis, Zikmund, formulace, odborný výraz, termín, panovníci, heslo, pojem, informace

Pojem Zikmund je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledejte bez špehování slovo Zikmund ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Zikmund ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Zikmund ve Wikipedii

Najít termín Zikmund ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zikmund například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Zikmund? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Zikmund? Kdo to byl Zikmund? Kdy se narodil Zikmund? Kde se narodil Zikmund? Kdy zemřel Zikmund? Zikmund se nachází v kategorii panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Zikmund dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zikmund i v jiné kategorii než je panovníci.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.