Kdo je to?
Kdo je to Senátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Senátor? Lidé, politika

Senátor

Co znamená a jaký je význam slova Senátor?

Senátor je člen senátu. V České republice se jedná o člena horní komory Parlamentu ČR, tj. Senátu ČR. Pro ženu na této pozici se užívá slovo senátorka.
V České republice je senátor volen na období 6 let a Senát má 81 členů. Věková hranice pro to, aby se občan mohl stát senátorem, je 40 let. Do Senátu ČR se volí dvoukolovým většinovým volebním systémem a volby probíhají každé 2 roky ve třetině volebních obvodů, tudíž pravidelně dochází k obměně osazenstva Senátu.
Slova senát a senátor mají původ v latině, kde senex znamená stařec - ve starověku se jednalo o sbor úctyhodných mužů, kteří řídili věci veřejné.Kdo je to Senátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Senátor? Lidé, politika

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Promlčený dluh? Víte, co je to Voyo? Znáte pojem Citové vydírání? Rozumíte pojmu Prezenční studium?

Klíčová slova: význam pojmu, etymologie, definice, přesný význam, heslo, co znamená, význam, původ slova, lexikon, politika, popis, synonymum, přesný výraz, termín, vysvětlení, Senátor

Pojem Senátor je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat frázi Senátor ve Wikislovníku

Hledat termín Senátor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Senátor ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Senátor ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Senátor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Senátor například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Senátor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Senátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Senátor? Definice pojmu Senátor se nachází v sekci Politika

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste též hledat informace pojem, definici, text, výrazdejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než politika.