Kdo je to?
Kdo je Petr Cincibuch? Životopis Petr Cincibuch, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Petr Cincibuch

Kdo je Petr Cincibuch? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Petr Cincibuch je český prozaik a básník, který se narodil 28. června 1943 v Praze. Střední školu zakončenou maturitou absolvoval v roce 1960 ve Vršovicích v Praze. Poté studoval dva roky na odborném učilišti spojů.
V roce 1964 se stal zaměstnancem Městské telekomunikační správy v Praze, kde pracoval jako spojový technik. Spolupracoval s nově vzniklým literárně-uměleckým časopisem Divoké víno, kde působil od roku 1969 jako redaktor. V roce 1972 však tento časopis po režimním zásahu svou činnost ukončil. Cincibuch následně vystřídal nejrůznější profese. Pro Obvodní ústav národního zdraví v Praze jezdil se sanitkou, byl topičem, manažerem i kaskadérem. Pracoval také jako vedoucí tiskový referent ve Filmovém studiu Barrandov. Později působil jako redaktor v nakladatelství Avicenum, také v Literárním měsíčníku a Literární revui. Mezi lety 1991 až 1992 působil jako šéfredaktor časopisu A – Almanach autorů a od roku 2000 časopisu Sanquis.
Své první básně publikoval prostřednictvím časopisu Divoké víno. Postupně přispíval do mnoha dalších periodik, ať již to byl zpočátku Student, Čs. voják, nebo také Literární noviny, Mladý svět, Tvorba či Kmen. Svou první sbírku nazvanou Panenství vydal v roce 1969. V roce 1974 vydal svou druhou sbírku s názvem Přísahám. Následovaly Veteran rally (1976), Dlážděná zahrada (1979), Dům s tvým jménem, lásko (1980), Nejkrásnější bývá šílená (1983), Znamení vlastního stínu (1987) a další.
Petr Cicinbuch však není jen autorem milostné a lyrické poezie. Jeho velkou vášní jsou automobilový sport a historická vozidla. To se také promítlo do jeho tvorby. V roce 1992 vydal knihu povídek nazvanou Automobilové povídky, do které kromě své vlastní tvorby zakomponoval také něco málo z díla Karla Čapka, Jana Wericha či Bohumila Hrabala. Další povídkovou knihou na toto téma je Auto moto velo láska (1993).Kdo je Petr Cincibuch? Životopis Petr Cincibuch, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Petr Cincibuch

Národnost: česká
Datum narození: 28. června 1943
Místo narození: Praze

Zaujala vás biografie osobnosti Petr Cincibuch? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Airsoft? Znáte termín Malá kopaná? Rozumíte pojmu Deflegmátor? Víte, co je to Toner?

Klíčová slova: kdy se narodil Petr Cincibuch?, národnost, život, místo narození, Petr Cincibuch, datum narození, literatura, narození, lexikon, biografie, kde se narodil Petr Cincibuch?, wiki, popis, literatura, zajímavosti, vysvětlení

Pojem Petr Cincibuch je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Petr Cincibuch ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Petr Cincibuch ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Petr Cincibuch na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Cincibuch ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Petr Cincibuch na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Cincibuch například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Petr Cincibuch?

Právě nyní již víte Kdo je to Petr Cincibuch? Kdy se narodil Petr Cincibuch? Kde se narodil Petr Cincibuch? Petr Cincibuch se nachází v kategorii Literatura

Kategorie literatura, básník starý, petr Cincibuch, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Cincibuch kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Cincibuch i v jiné kategorii než je literatura.