Kdo je to?
Kdo je Mary Jane Blige? Životopis Mary Jane Blige, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Mary Jane Blige

Kdo je Mary Jane Blige? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Mary Jane Blige je americká R&B zpěvačka, textařka a producentka, držitelka tří cen Grammy, která za svou plodnou kariéru prodala již více než 25 milionů hudebních nosičů. Narodila se v Bronxu. Její matka pracovala sice jako ošetřovatelka, otec byl však jazzovým muzikantem, který ji nasměroval k hudbě.
Bohužel, když byly Mary pouhé čtyři roky, jejich otec rodinu opustil, a proto se matka Cory musela o ni sestru postarat sama. Mary v dětství neměla na růžích ustláno. Naopak. Prošla si dokonce sexuálním obtěžováním od jednoho z rodinných známých. I to však zapříčinilo, že Mary stále častěji unikala k hudbě.
Začala vystupoval v církevním sboru a v sedmi letech zvítězila s písní Respect od Arethy Franklin v pěvecké soutěži. V pubertě experimentovala s návykovými látkami, kvůli čemuž byla vyloučena ze školy. V té době však matčin přítel pořídil nahrávku jejího hlasu, kterou zaslal do vydavatelství, díky čemuž se jí nakonec podařilo prorazit. V roce 1989 podepsala kontrakt s vydavatelstvím Uptown Record, čímž se stala jejich nejmladší zpěvačkou.
Její první album vyšlo až o tři roky později a dostalo název What´s The 411? Debutová píseň You Remind Me se vyšplhala až na 19. místo amerických hitparád, a to byl obrovský úspěch. Její další singl se dokonce probojoval až do TOP 10. Brzy poté proto vyšla i další alba My Life, Share My World, Mary, No More Drama, Love & Life a The Breakthrough.
Zpěvačka Mary Jane Blige dostala příležitost vyzkoušet si i herectví. A to díky seriálu Umbrella Academy, který vznikal na Netflixu mezi lety 2019 a 2023. Mary Jane Blige ztvárnila zápornou postavu tajné agentky jménem Cha-Cha a zahrála si po boku skvělých herců jako je Elliot Page, Tom Hopper, Robert Sheelan nebo Adam Godley. Nabízí se tedy otázka, zda v budoucnu uvidíme Blige častěji i v roli herečky.
V mládí zažila velmi bouřlivý vztah s K-Ci Hailey. Ten však v roce 1999 skončil a zpěvačka se provdala za svého přítele Kendu Isaaca. S ním sice vlastní děti nikdy neměla, podílela se však na výchově jeho tří potomků z předchozího manželství.
Rozhodnutí nemít vlastní děti bylo v případě Mary zcela dobrovolné. Má totiž ráda svou svobodu a nechtěla se o ni nechat připravit kvůli mateřství. V roce 2018 bylo její manželství rozvedeno a v současné době není veřejnosti známo, zda udržuje s někým trvalý partnerský vztah.Kdo je Mary Jane Blige? Životopis Mary Jane Blige, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Mary Jane Blige

Národnost: americká
Datum narození: 11. ledna 1971
Místo narození: Bronx, New York

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mary Jane Blige s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Buddhismus? Víte, co je to ČEZ? Rozumíte pojmu Středověk? Rozumíte pojmu Pocitová teplota?

Klíčová slova: wiki, životopis, život, datum narození, popis, informace, osobnost, biografie, hudba, vysvětlení, místo narození, lexikon, osobnosti, zajímavosti, wikipedie, narození

Pojem Mary Jane Blige je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Mary Jane Blige ve Wikipedii

Vyhledat pojem Mary Jane Blige ve Wikislovníku

Najít pojem Mary Jane Blige ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mary Jane Blige ve Wikimedia Commons

Najít termín Mary Jane Blige ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mary Jane Blige například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Mary Jane Blige?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Mary Jane Blige? Kdy se narodila Mary Jane Blige? Kde se narodila Mary Jane Blige? Mary Jane Blige patří do kategorie Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Mary Jane Blige dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mary Jane Blige i v jiné kategorii než je hudba.