Kdo je to?
Kdo byl Martin Heidegger? Životopis Martin Heidegger, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Martin Heidegger?

Kdo byl Martin Heidegger? Životopis, informace, biografie, filozofie

Martin Heidegger byl významný filosof 20. století. Narodil se do chudé rodiny, ale farář si všiml jeho bystrého intelektu a zařídil mu studium ve Freiburgu. Po ukončení střední školy studoval teologii a filosofii, následně studium teologie přerušil a k filosofii přidal matematiku a historii. Po skončení první světové války opustil katolickou víru a často pracoval na své chatě ve Schwarzwaldu. Na univerzitě na něj měl vliv Edmund Husserl, který se stal jeho kolegou. V roce 1927 vydal své nejvýznamnější dílo Bytí a čas.
Nástup Hitlera k moci roku 1933 považoval za nadějnou událost, která by mohla vést k důležitým reformám, zejména v oblasti univerzit. Vstoupil do NSDAP a snažil se prosadit své reformní představy. V této době už byl rektorem univerzity a navzdory příklonu k nacistické straně pomohl židovské studentce k emigraci a snažil se krotit antisemitské vášně. Reformy se mu nedařilo prosadit, proto rezignoval na pozici rektora a jeho pozice u nacistů se oslabila. Po konci druhé světové války mu bylo kvůli obdivu k nacismu zakázáno přednášet. Heidegger se zaměřil na spolupráci s psychoterapeutem Medardem Bossem a společně rozvinuli terapeutický směr jménem daseinsanalýza. Od roku 1951 mu bylo povoleno znovu přednášet a jeho přednášky o filosofii, literatuře a poezii se staly velmi populární.
Ve své filosofii se zabýval existencí. Tu bral jako něco, co člověk musí neustále rozvíjet a o co se musí starat, ne jako něco, co je pevně a definitivně dané. Vědomí existence je provázené úzkostí při setkání s faktem, že existence je konečná a může kdykoli skončit. Právě konečnost a časovost existence je pro Heideggera zásadní. Lidské bytí zkoumal po celý život a postupně analyzoval různé aspekty existence a prožívání. Ke konci života se intenzivně zabýval velkými filosofy a básníky. Heideggerovo myšlení mělo vliv na řadu pozdějších filosofů, mimo jiné na českého filosofa Jana Patočku.Kdo byl Martin Heidegger? Životopis Martin Heidegger, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Martin Heidegger

Národnost: německá
Datum narození: 26. září 1889
Místo narození: Meßkirch, Německo
Datum úmrtí: 26. května 1976

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Martin Heidegger s jinými lidmina sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Kvadriatlon? Vzpomněli byste si na význam slova Šodó? Rozumíte pojmu CNC stroj? Znáte definici termínu Přísudek?

Klíčová slova: kdy se narodil Martin Heidegger?, wikipedie, filozofie, osobnosti, Martin Heidegger, osobnost, zajímavosti, biografie, informace, národnost, kdo je Martin Heidegger?, místo narození, životopis, narození, wiki, datum úmrtí

Pojem Martin Heidegger je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Martin Heidegger lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Martin Heidegger na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Martin Heidegger ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Martin Heidegger ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Martin Heidegger ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Martin Heidegger v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Heidegger například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Martin Heidegger? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Martin Heidegger? Kdy se narodil Martin Heidegger? Kde se narodil Martin Heidegger? Kdy zemřel Martin Heidegger? Martin Heidegger je v kategorii Filozofie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Martin Heidegger dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Heidegger i v jiné kategorii než je filozofie.