Kdo je to?
Kdo byl Julius Streicher? Životopis Julius Streicher, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Julius Streicher?

Kdo byl Julius Streicher? Životopis, informace, biografie, zločin

Julius Streicher byl německý politik, člen NSDAP, autor a válečný zločinec druhé světové války. Streicher se narodil ve městě Fleinhausen jako celkem deváté dítě v pořadí. Po střední škole se vyučil se učitelem. Vyučoval na základní škole, kde působil několik let. Když vypukla 1. světová válka, narukoval do armády a za zásluhy byl později vyznamenán oceněním Železný kříž 1. třídy.
Později založil Deutsche Soziale Partei (Německá sociální strana). Strana neměla moc příznivců a Streicher stranu opustil, aby se roku 1922 mohl připojit k NSDAP. V Norimberku se podílel na založení organizace NSDAP. O rok později byl jedním ze členů Pivního puče (8. 11. 1923), za což byl Streicher zbaven učitelského místa. V onom roce začal vydávat antisemitské texty a kresby ve svých novinách Der Stürmer. V následujícím roce vydal karikaturní sešit, ve kterém zesměšňoval židovské obyvatelstvo.
Streicher se později dostal do sporu s některými členy NSDAP (Hermann Göring nebo Rudolf Hess) a roku 1940 jej Hitler zbavil všech funkcí. Byl také v domácím vězení v Norimberku. Mohl pouze vydávat své noviny Der Stürmer.
Po válce byl roku 1946 souzen v Norimberských procesech a následně odsouzen. Za zločiny proti lidskosti, založené na jeho antisemitských novinách, byl odsouzen k trestu smrti oběšením. Trest byl vykonán dne 16. 10. 1946, kdy měl Julius Streicher 61 let.Kdo byl Julius Streicher? Životopis Julius Streicher, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Julius Streicher

Národnost: německá
Datum narození: 12. 2. 1885
Místo narození: Fleinhausen, Německé císařství
Datum úmrtí: 16. 10. 1946

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Julius Streicher s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Krokvice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Marmoleum? Vzpomněli byste si co označuje výraz Umělý kámen? Znáte termín Kdoule?

Klíčová slova: informace, národnost, kdo to je, datum úmrtí, popis, kdy se narodil Julius Streicher?, Julius Streicher, wiki, Julius Streicher, místo narození, wikipedie, datum narození, život, osobnosti, kde se narodil Julius Streicher?, biografie

Pojem Julius Streicher je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Julius Streicher

Hledat heslo Julius Streicher ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Julius Streicher ve Wikislovníku

Hledat termín Julius Streicher na Google.cz

Hledat heslo Julius Streicher ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Julius Streicher ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Julius Streicher například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Julius Streicher?

Právě jste zjistili Kdo byl Julius Streicher? Kdy se narodil Julius Streicher? Kde se narodil Julius Streicher? Kdy zemřel Julius Streicher? Julius Streicher je v kategorii Zločin

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Julius Streicher například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Julius Streicher i v jiné kategorii než je zločin.