Kdo je to?
Kdo je to Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rytíř? Lidé, historie

Rytíř

Jaký je význam slova Rytíř? Co to znamená?

Rytíř je označení pro středověkého válečníka šlechtického původu. Nejčastěji se jednalo o těžce vyzbrojeného jezdce na koni jehož zbroj se sestávala z přilby, štítu, brnění, meče nebo dlouhého kopí. Někdy byli rytíři vybaveni sekerami nebo palcáty.
Označení rytíř se začalo používat po roce 1000. Rytířem se mohl stát mladý šlechtic, který se na tuto roli připravoval jako páže či panoš. Pasován na rytíře mohl být až poté, co prokázal svoji statečnost v boji. Rytíři museli splňovat mravní kodex mezi jehož hlavní body patřila statečnost, věrnost (panovníkovi), štědrost, zdvořilost k ženám a později i víra k bohu.
Od doby křížových výprav se rytíři se sdružovali v rytířských řádech z nichž některé existují dodnes. Některé rytířské řády jsou výlučně duchovní - nevojenské. Mezi nejznámější rytířské řády patřil Řád templářských rytířů (templáři), Řád německých rytířů a Řád maltézských rytířů.
Slovo rytíř pochází z německého Ritter.Kdo je to Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rytíř? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Rytíř? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Fanfrnoch? Pamatujete si definici pojmu Kovadlina? Víte co je Lustrační osvědčení? Vzpomněli byste si co znamená slovo Coverlock?

Klíčová slova: původ slova, význam slova, co znamená, přesný význam, vysvětlení, historie, Rytíř, synonymum, význam pojmu, slovo, termín, informace, etymologie, wikipedie, wiki, Rytíř

Pojem Rytíř je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Rytíř

Najít termín Rytíř na Google.cz

Najít výraz Rytíř ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Rytíř na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Rytíř na Youtube

Hledat frázi Rytíř ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rytíř například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Rytíř? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teďka už zajisté víte Kdo je to Rytíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rytíř? Definice pojmu Rytíř je v sekci Historie

Kategorie historie, meče, rytíř, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Rytíř v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?