Kdo je to?
Kdo je to, byl Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rytíř? Lidé, historie

Kdo je to Rytíř?

Jaký je význam slova Rytíř? Co to znamená?

Rytíř je označení pro středověkého válečníka šlechtického původu. Nejčastěji se jednalo o těžce vyzbrojeného jezdce na koni jehož zbroj se sestávala z přilby, štítu, brnění, meče nebo dlouhého kopí. Někdy byli rytíři vybaveni sekerami nebo palcáty.
Označení rytíř se začalo používat po roce 1000. Rytířem se mohl stát mladý šlechtic, který se na tuto roli připravoval jako páže či panoš. Pasován na rytíře mohl být až poté, co prokázal svoji statečnost v boji. Rytíři museli splňovat mravní kodex mezi jehož hlavní body patřila statečnost, věrnost (panovníkovi), štědrost, zdvořilost k ženám a později i víra k bohu.
Od doby křížových výprav se rytíři se sdružovali v rytířských řádech z nichž některé existují dodnes. Některé rytířské řády jsou výlučně duchovní - nevojenské. Mezi nejznámější rytířské řády patřil Řád templářských rytířů (templáři), Řád německých rytířů a Řád maltézských rytířů.
Slovo rytíř pochází z německého Ritter.Kdo je to, byl Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rytíř? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Rytíř? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Kazuistika? Víte, co je to Přímá řeč? Víte co je Čest? Rozumíte pojmu Přírodnina?

Klíčová slova: popis, co znamená, Rytíř, formulace, popis, heslo, definice, přesný význam, kdo to je, význam, vysvětlení, význam pojmu, slovo, lexikon, pojem, původ slova

Pojem Rytíř je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Rytíř

Hledat termín Rytíř ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Rytíř na Google.cz

Hledat frázi Rytíř ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Rytíř ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rytíř například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Rytíř

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Rytíř? Kdo to byl Rytíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rytíř? Definice pojmu Rytíř je v kategorii historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat pojem, slovo, termín, výraz například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?