Kdo je to?
Kdo je to, byl Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rytíř? Lidé, historie

Kdo je to Rytíř?

Jaký je význam slova Rytíř? Co to znamená?

Rytíř je označení pro středověkého válečníka šlechtického původu. Nejčastěji se jednalo o těžce vyzbrojeného jezdce na koni jehož zbroj se sestávala z přilby, štítu, brnění, meče nebo dlouhého kopí. Někdy byli rytíři vybaveni sekerami nebo palcáty.
Označení rytíř se začalo používat po roce 1000. Rytířem se mohl stát mladý šlechtic, který se na tuto roli připravoval jako páže či panoš. Pasován na rytíře mohl být až poté, co prokázal svoji statečnost v boji. Rytíři museli splňovat mravní kodex mezi jehož hlavní body patřila statečnost, věrnost (panovníkovi), štědrost, zdvořilost k ženám a později i víra k bohu.
Od doby křížových výprav se rytíři se sdružovali v rytířských řádech z nichž některé existují dodnes. Některé rytířské řády jsou výlučně duchovní - nevojenské. Mezi nejznámější rytířské řády patřil Řád templářských rytířů (templáři), Řád německých rytířů a Řád maltézských rytířů.
Slovo rytíř pochází z německého Ritter.Kdo je to, byl Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rytíř? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rytíř sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Kabala? Vzpomněli byste si na význam slova Aorta? Víte co je Pavlač? Znáte definici termínu OSVČ?

Klíčová slova: vysvětlení, kdo to je, popis, definice, heslo, přesný význam, původ slova, wiki, odborný výraz, význam pojmu, informace, termín, slovo, kdo je Rytíř?, synonymum, formulace

Pojem Rytíř je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat slovo Rytíř na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Rytíř ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Rytíř na Youtube

Hledat frázi Rytíř ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rytíř například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Rytíř

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Rytíř? Kdo to byl Rytíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rytíř? Definice pojmu Rytíř patří do sekce historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, výraz, termín, heslo kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?