Kdo je to?
Kdo je to Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rytíř? Lidé, historie

Kdo je to Rytíř?

Jaký je význam slova Rytíř? Co to znamená?

Rytíř je označení pro středověkého válečníka šlechtického původu. Nejčastěji se jednalo o těžce vyzbrojeného jezdce na koni jehož zbroj se sestávala z přilby, štítu, brnění, meče nebo dlouhého kopí. Někdy byli rytíři vybaveni sekerami nebo palcáty.
Označení rytíř se začalo používat po roce 1000. Rytířem se mohl stát mladý šlechtic, který se na tuto roli připravoval jako páže či panoš. Pasován na rytíře mohl být až poté, co prokázal svoji statečnost v boji. Rytíři museli splňovat mravní kodex mezi jehož hlavní body patřila statečnost, věrnost (panovníkovi), štědrost, zdvořilost k ženám a později i víra k bohu.
Od doby křížových výprav se rytíři se sdružovali v rytířských řádech z nichž některé existují dodnes. Některé rytířské řády jsou výlučně duchovní - nevojenské. Mezi nejznámější rytířské řády patřil Řád templářských rytířů (templáři), Řád německých rytířů a Řád maltézských rytířů.
Slovo rytíř pochází z německého Ritter.Kdo je to Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rytíř? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Rytíř? Potom se podělte s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Ekokůže? Vzpomenete si na definici slova Hrubá mzda? Víte co je Augmentace? Vzpomněli byste si na význam slova Pupava?

Klíčová slova: význam pojmu, termín, lexikon, přesný význam, wikipedie, synonymum, formulace, Rytíř, pojem, Rytíř, odborný výraz, informace, definice, popis, historie, přesný výraz

Pojem Rytíř je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rytíř ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Rytíř ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Rytíř ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Rytíř na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rytíř například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Rytíř

Právě jste zjistili Kdo je to Rytíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rytíř? Definice pojmu Rytíř je v sekci Historie

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Rytíř i v jiné kategorii než je sekce historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?