Kdo je to?
Kdo je to, byl Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rytíř? Lidé, historie

Kdo je to Rytíř?

Jaký je význam slova Rytíř? Co to znamená?

Rytíř je označení pro středověkého válečníka šlechtického původu. Nejčastěji se jednalo o těžce vyzbrojeného jezdce na koni jehož zbroj se sestávala z přilby, štítu, brnění, meče nebo dlouhého kopí. Někdy byli rytíři vybaveni sekerami nebo palcáty.
Označení rytíř se začalo používat po roce 1000. Rytířem se mohl stát mladý šlechtic, který se na tuto roli připravoval jako páže či panoš. Pasován na rytíře mohl být až poté, co prokázal svoji statečnost v boji. Rytíři museli splňovat mravní kodex mezi jehož hlavní body patřila statečnost, věrnost (panovníkovi), štědrost, zdvořilost k ženám a později i víra k bohu.
Od doby křížových výprav se rytíři se sdružovali v rytířských řádech z nichž některé existují dodnes. Některé rytířské řády jsou výlučně duchovní - nevojenské. Mezi nejznámější rytířské řády patřil Řád templářských rytířů (templáři), Řád německých rytířů a Řád maltézských rytířů.
Slovo rytíř pochází z německého Ritter.Kdo je to, byl Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rytíř? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Rytíř s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Ekokůže? Pamatujete si definici pojmu Modem? Víte co je Jeřáb oskeruše? Vzpomněli byste si co znamená slovo Věcné břemeno?

Klíčová slova: popis, význam, pojem, přesný význam, původ slova, informace, etymologie, co znamená, heslo, vysvětlení, wiki, význam pojmu, kdo to je, odborný výraz, co je to Rytíř?, termín

Pojem Rytíř je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Rytíř lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Rytíř ve Wikislovníku

Hledat slovo Rytíř na Google.cz

Hledat videa s názvem Rytíř na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rytíř ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rytíř například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Rytíř? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Rytíř? Kdo to byl Rytíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rytíř? Definice pojmu Rytíř je v sekci historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?