Kdo je to?
Kdo je to Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rytíř? Lidé, historie

Kdo je to Rytíř?

Jaký je význam slova Rytíř? Co to znamená?

Rytíř je označení pro středověkého válečníka šlechtického původu. Nejčastěji se jednalo o těžce vyzbrojeného jezdce na koni jehož zbroj se sestávala z přilby, štítu, brnění, meče nebo dlouhého kopí. Někdy byli rytíři vybaveni sekerami nebo palcáty.
Označení rytíř se začalo používat po roce 1000. Rytířem se mohl stát mladý šlechtic, který se na tuto roli připravoval jako páže či panoš. Pasován na rytíře mohl být až poté, co prokázal svoji statečnost v boji. Rytíři museli splňovat mravní kodex mezi jehož hlavní body patřila statečnost, věrnost (panovníkovi), štědrost, zdvořilost k ženám a později i víra k bohu.
Od doby křížových výprav se rytíři se sdružovali v rytířských řádech z nichž některé existují dodnes. Některé rytířské řády jsou výlučně duchovní - nevojenské. Mezi nejznámější rytířské řády patřil Řád templářských rytířů (templáři), Řád německých rytířů a Řád maltézských rytířů.
Slovo rytíř pochází z německého Ritter.Kdo je to Rytíř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Rytíř? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rytíř sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Ekokůže? Znáte pojem Švarc systém? Víte co je Ultrazvuk? Vzpomenete si na definici slova Přečin?

Klíčová slova: definice, synonymum, vysvětlení, pojem, přesný výraz, lexikon, význam pojmu, původ slova, wikipedie, přesný výraz, slovo, Rytíř, co znamená, informace, formulace, wiki

Pojem Rytíř je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Rytíř

Najít pojem Rytíř v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Rytíř ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Rytíř ve Wikislovníku

Najít heslo Rytíř ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Rytíř ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rytíř například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Rytíř

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Rytíř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rytíř? Definice pojmu Rytíř je v kategorii Historie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít informace pojem, výraz, termín, heslo třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?