Kdo je to?
Kdo je Filip Švarc? Životopis Filip Švarc, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Filip Švarc?

Kdo je Filip Švarc? Životopis, informace, biografie, herectví

Český herec a dabér Filip Švarc se narodil 1. dubna 1975 v Praze. K herecké branži se dostal již v raném dětství. V šesti letech podepsal svou první uměleckou smlouvu a poté vystupoval v dětských rolích na prknech Divadla E. F. Buriana a ve Vinohradském divadle.
V roce 1989 nastoupil studium na pražské konzervatoři, kterou později také úspěšně ukončil. Několik hostoval v Divadle ABC a dlouhých jedenáct let se věnoval moderování za mikrofonem Fajn Rádia. Jeho hlavním oborem je po celou jeho kariéru dabing.
Svůj hlas propůjčil celé řadě slavných postav. Namluvil například postavy v animovaných snímcích Toy Story – Příběh hraček, Americký ocásek, 102 dalmatinů, Mustang, Madagaskar, Karcoolka, Asterix a Vikingové, Kung Fu Panda, Supermazlíčci, Hotel Transylvánie a další.
Podílel se na českém znění filmů Jumanji: Vítejte v džungli! a Jumanji: Další level, Kouzelný svět Davida Copperfielda, Rambo: Poslední krev, Rocketman, Fantastická zvířata: Grindewaldovy zločiny, Dítě Bridget Jonesové či Zimní příběh.
Mezi nejznámější postavy, jimž Filip Švarc propůjčil svůj hlas, patří například Jarvis (Vision) ze týmů Avengers. Dále pak zebří samec Márty z Madagaskaru, Jasper Hale ze ságy Stmívání, Harry Osborn ze Spider-mana nebo bratr zlé královny Finn z pohádky Sněhurka a lovec.
Přestože je jméno Filipa Švarce spojené především s dabingem, má za sebou i mnoho hereckých zkušeností. Například ztvárnil šestiletého Járu ve filmu Jára Cimrman ležící, spící. Později se objevil také ve filmech Ferdinande, vrať se, Sedmipírek, Copak je to za vojáka, Vracenky, Silnější než já nebo Czech Made Man. Menší epizodní role si zahrál i v seriálu Kamarádi Dobré vody, Linka 158, Bakaláři, Ulice a Modrý kód. Vystupoval také jako vypravěč v seriálu z roku 2018 Dabing Street.
Účastnil se natáčení soutěžních pořadů Pevnost Boyard a Máme rádi Česko. Jako host vystoupil v pořadu Zlatá mládež, Host Lucie Výborné, Kdo to mluví? A V českém znění.
V osobním životě tvoří od roku 2019 manželský pár s reportérkou TOP STAR magazínu Michaelou Širokou.Kdo je Filip Švarc? Životopis Filip Švarc, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Filip Švarc

Národnost: československá, česká
Datum narození: 1. dubna 1975
Místo narození: Praha

Tento text (Filip Švarc) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Prvočíslo? Víte, co je to Paradigma? Vzpomněli byste si na význam slova Kyčelník? Rozumíte pojmu Doména?

Klíčová slova: herectví, kdy se narodil Filip Švarc?, Filip Švarc, wiki, osobnost, zajímavosti, herectví, životopis, datum narození, narození, národnost, vysvětlení, Filip Švarc, kdo je Filip Švarc?, kde se narodil Filip Švarc?, místo narození

Pojem Filip Švarc je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filip Švarc ve Wikimedia Commons

Najít pojem Filip Švarc ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Filip Švarc na Google obrázcích

Vyhledat pojem Filip Švarc ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Filip Švarc v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Filip Švarc například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Filip Švarc

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Filip Švarc? Kdy se narodil Filip Švarc? Kde se narodil Filip Švarc? Filip Švarc se nachází v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Filip Švarc řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Filip Švarc i v jiné kategorii než je herectví.