Kdo je to?
Kdo je Filip Švarc? Životopis Filip Švarc, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Filip Švarc

Kdo je Filip Švarc? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Český herec a dabér Filip Švarc se narodil 1. dubna 1975 v Praze. K herecké branži se dostal již v raném dětství. V šesti letech podepsal svou první uměleckou smlouvu a poté vystupoval v dětských rolích na prknech Divadla E. F. Buriana a ve Vinohradském divadle.
V roce 1989 nastoupil studium na pražské konzervatoři, kterou později také úspěšně ukončil. Několik hostoval v Divadle ABC a dlouhých jedenáct let se věnoval moderování za mikrofonem Fajn Rádia. Jeho hlavním oborem je po celou jeho kariéru dabing.
Svůj hlas propůjčil celé řadě slavných postav. Namluvil například postavy v animovaných snímcích Toy Story – Příběh hraček, Americký ocásek, 102 dalmatinů, Mustang, Madagaskar, Karcoolka, Asterix a Vikingové, Kung Fu Panda, Supermazlíčci, Hotel Transylvánie a další.
Podílel se na českém znění filmů Jumanji: Vítejte v džungli! a Jumanji: Další level, Kouzelný svět Davida Copperfielda, Rambo: Poslední krev, Rocketman, Fantastická zvířata: Grindewaldovy zločiny, Dítě Bridget Jonesové či Zimní příběh.
Mezi nejznámější postavy, jimž Filip Švarc propůjčil svůj hlas, patří například Jarvis (Vision) ze týmů Avengers. Dále pak zebří samec Márty z Madagaskaru, Jasper Hale ze ságy Stmívání, Harry Osborn ze Spider-mana nebo bratr zlé královny Finn z pohádky Sněhurka a lovec.
Přestože je jméno Filipa Švarce spojené především s dabingem, má za sebou i mnoho hereckých zkušeností. Například ztvárnil šestiletého Járu ve filmu Jára Cimrman ležící, spící. Později se objevil také ve filmech Ferdinande, vrať se, Sedmipírek, Copak je to za vojáka, Vracenky, Silnější než já nebo Czech Made Man. Menší epizodní role si zahrál i v seriálu Kamarádi Dobré vody, Linka 158, Bakaláři, Ulice a Modrý kód. Vystupoval také jako vypravěč v seriálu z roku 2018 Dabing Street.
Účastnil se natáčení soutěžních pořadů Pevnost Boyard a Máme rádi Česko. Jako host vystoupil v pořadu Zlatá mládež, Host Lucie Výborné, Kdo to mluví? A V českém znění.
V osobním životě tvoří od roku 2019 manželský pár s reportérkou TOP STAR magazínu Michaelou Širokou.Kdo je Filip Švarc? Životopis Filip Švarc, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Filip Švarc

Národnost: československá, česká
Datum narození: 1. dubna 1975
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Filip Švarc? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Fermentace? Vzpomněli byste si na význam slova Kybernetický útok? Vzpomněli byste si na význam slova Velikonoční vigilie? Znáte definici termínu Výkon?

Klíčová slova: zajímavosti, herectví, narození, životopis, lexikon, wiki, Filip Švarc, kdo je Filip Švarc?, biografie, kde se narodil Filip Švarc?, národnost, osobnost, informace, popis, kdy se narodil Filip Švarc?, osobnosti

Pojem Filip Švarc je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Filip Švarc v následujících zdrojích

Najít výraz Filip Švarc ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Filip Švarc ve Wikipedii

Hledat výraz Filip Švarc ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Filip Švarc na Google.cz

Vyhledat termín Filip Švarc v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Filip Švarc například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Filip Švarc? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Filip Švarc? Kdy se narodil Filip Švarc? Kde se narodil Filip Švarc? Filip Švarc je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, vlnité vlasy, filip Švarc, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Filip Švarc dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Filip Švarc i v jiné kategorii než je herectví.