Kdo je to?
Kdo je to Diverzant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Diverzant? Lidé, politika

Kdo je to Diverzant?

Co znamená a jaký je význam slova Diverzant?

Diverzant je termín obvykle používaný ve válečných konfliktech. Diverzant je člověk, který na území nepřítele koná podvratnou, sabotážní činnost. Může jít o široké spektrum činností - například sabotáž důležitých hospodářských a průmyslových podniků či klíčové infrastruktury; likvidace osob ve vedoucích funkcích; zpravodajská činnost; vedení či výcvik partyzánských jednotek atd.
Cílem diverzanta je poškodit protivníka na jeho vlastním území, případně na území, které okupuje.
Slovo pochází z francouzštiny. Česky bychom mohli použít výraz záškodník. V podobném významu se používá výraz sabotér.Kdo je to Diverzant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Diverzant? Lidé, politika

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Virus? Vzpomenete si na definici slova Vrstevnice? Víte, co je to Občanský zákoník? Vzpomněli byste si na význam slova Twoo?

Klíčová slova: lexikon, etymologie, politika, význam, heslo, Diverzant, vysvětlení, politika, synonymum, přesný výraz, popis, odborný výraz, Diverzant, wikipedie, formulace, co znamená

Pojem Diverzant je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Diverzant ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Diverzant ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Diverzant ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Diverzant ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Diverzant ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Diverzant například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Diverzant, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Diverzant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Diverzant? Definice pojmu Diverzant patří do kategorie Politika

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než politika.