Kdo je to?
Kdo je Daniela Šinkorová? Životopis Daniela Šinkorová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Daniela Šinkorová?

Kdo je Daniela Šinkorová? Životopis, informace, biografie, hudba

Daniela Šinkorová je slovenská filmová, divadelní a seriálová herečka, zpěvačka, moderátorka. Šinkorová se narodila na Slovensku v Nitře do umělecké rodiny. Její matka byla loutková herečka v divadle. V dětství se věnovala hře na piano, flétně, bicím a učila se sborovému zpěvu a společenským tancům. V Bratislavě studovala na konzervatoři hudebně-dramatický obor. Po konzervatoři začala studovat muzikálové herectví na brněnské JAMU. V průběhu studií hostovala v bratislavské Nové scéně v muzikále Grandhotel a v Městském divadle v Brně v muzikálech Sny noci svatojánské a Bastard. Úspěšně ukončila vysokou školu hlavní roli v muzikálu Někdo to rád horké. Později si zahrála ještě v muzikálech Mamma Mia! a The Addams Family, Miluju tě, ale…, Kristián a další. Po studiích hrála v divadle J. K. Tyla v Plzni, v divadle Palace.
Šinkorová se proslavila rolemi v televizních seriálech Četnické humoresky (2001), Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003), Ordinace v růžové zahradě (2005 – 2008), Gympl s (r)učením omezeným (2012 – 2013), Ohnivý kuře (2016 – 2017), Sestřičky Modrý kód (2020 – 2021). Zahrála si také ve filmu Experti z roku 2006.
Jako moderátorka uváděla pořady Česko na talíři, VIP zprávy na TV Prima. Roku 2018 se zúčastnila taneční televizní soutěže Stardance IX., kdy se dostala do třetího kola.
V kategorii Herečka obdržela v roce 2006 televizní cenu Týtý. Hned dvakrát získala divadelní cenu Thálie za roli v muzikálu Kristián (2002) a Kabaret (2004).
Doposud nazpívala čtyři studiová alba Chybí mi smích (2001), To je štěstí (2004), Muzikál, Film a Televize (2005) a Dárek vánoční (2006). Za album Dárek vánoční získala Zlatou desku v roce 2008 za 7 500 prodaných desek.Kdo je Daniela Šinkorová? Životopis Daniela Šinkorová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Daniela Šinkorová

Národnost: slovenská
Datum narození: 28. 12. 1972
Místo narození: Nitra, Československo

Popis osobnosti Daniela Šinkorová můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Drahma? Vzpomněli byste si co označuje výraz Krumpáč? Víte, co je to Tisícileté království? Znáte termín Mainstream?

Klíčová slova: zajímavosti, biografie, popis, kdy se narodila Daniela Šinkorová?, kde se narodila Daniela Šinkorová?, wiki, životopis, místo narození, národnost, kdo je Daniela Šinkorová?, informace, Daniela Šinkorová, hudba, vysvětlení, lexikon, osobnosti

Pojem Daniela Šinkorová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Daniela Šinkorová

Hledat termín Daniela Šinkorová na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Daniela Šinkorová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Daniela Šinkorová ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daniela Šinkorová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Daniela Šinkorová ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Daniela Šinkorová například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Daniela Šinkorová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Daniela Šinkorová? Kdy se narodila Daniela Šinkorová? Kde se narodila Daniela Šinkorová? Daniela Šinkorová patří do sekce Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Daniela Šinkorová řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniela Šinkorová i v jiné kategorii než je hudba.