Kdo je to?
Kdo byl Henri Rousseau? Životopis Henri Rousseau, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Henri Rousseau?

Kdo byl Henri Rousseau? Životopis, informace, biografie, umělci

Henri Rousseau, známý také jako Le Douanier Rousseau (Celník Rousseau), byl slavný francouzský malíř a tiskař. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších malířů naivního umění. Jeho díla, plná exotických krajin a zvířat, zaujala ve své době uměleckou scénu a nadále ovlivňují umělce na celém světě.
Henri Rousseau se narodil 21. května 1844 ve francouzském městě Laval na severovýchodě Francie do rodiny klempíře.
Rousseau byl většinou autodidaktem v oblasti umění. Před tím, než se plně věnoval malbě, pracoval jako celník v Paříži. Odtud také pochází jeho přezdívka "Le Douanier".
Rousseau začal vystavovat své práce v Salonu des Indépendants v roce 1886 a postupně získával uznání za svůj unikátní styl. Ačkoli byl často kritizován za své "naivní" techniky, jeho práce byly obdivovány některými z největších umělců jeho doby, včetně Pabla Picassa a Wassily Kandinského.
Mezi nejvýznamnější díla Henri Rousseau patří obrazy jako Boj mezi tygrem a buvolem, Nepříjemné překvapení, Muž s dítětem, Napadení tygrem, Sen, Lev požírající kořist, Válka, Autoportrét a další. Jeho díla jsou známá pro svůj fantastický realismus a detailní zobrazení exotických zvířat a rostlin.
Rousseau se oženil v roce 1869 s Clémence Boitard, dcerou svého zemřelého strýce. Měli spolu šest dětí, z nichž však pouze jedno přežilo dětství. Clémence roku 1888 zemřela. Podruhé se Henri oženil v roce 1898 s Josephine Noury.
Po odchodu do důchodu roku 1883 vyzkoušel různé práce, např. hrál na ulici na housle nebo pracoval pro časopis Le petit journal, pro který vytvářel titulní strany.
Ačkoli jsou Rousseauovy malby plné exotických krajin, nikdy neopustil svou rodnou Francii. Tvrdil, že svou inspiraci získal z ilustrací v knihách a z návštěv pařížských botanických zahrad.
Henri Rousseau zemřel 2. září 1910 v Paříži ve věku 66 let.
Rousseauova díla se vyznačují fascinující směsí reality a fantazie, která nadále ovlivňuje a inspiruje umělce po celém světě.Kdo byl Henri Rousseau? Životopis Henri Rousseau, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Henri Rousseau

Národnost: francouzská
Datum narození: 21. 5. 1844
Místo narození: Laval, Francie
Datum úmrtí: 2. 9. 1910

Tento text (Henri Rousseau) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Mass storage? Víte, co je to Loch? Vzpomněli byste si na význam slova Brousek? Rozumíte pojmu Větný ekvivalent?

Klíčová slova: kdo je Henri Rousseau?, datum narození, kde se narodil Henri Rousseau?, kdo to je, datum úmrtí, narození, národnost, informace, umělci, nežijící, umělci, wikipedie, národnost, Henri Rousseau, osobnost, životopis

Pojem Henri Rousseau je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Henri Rousseau

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Henri Rousseau ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Henri Rousseau ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Henri Rousseau ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Henri Rousseau na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Henri Rousseau ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Henri Rousseau například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Henri Rousseau

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Henri Rousseau? Kdy se narodil Henri Rousseau? Kde se narodil Henri Rousseau? Kdy zemřel Henri Rousseau? Henri Rousseau je v kategorii Umělci

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Henri Rousseau např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Henri Rousseau i v jiné kategorii než je umělci.