Kdo je to?
Kdo byl Henri Rousseau? Životopis Henri Rousseau, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Henri Rousseau

Kdo byl Henri Rousseau? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Henri Rousseau, známý také jako Le Douanier Rousseau (Celník Rousseau), byl slavný francouzský malíř a tiskař. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších malířů naivního umění. Jeho díla, plná exotických krajin a zvířat, zaujala ve své době uměleckou scénu a nadále ovlivňují umělce na celém světě.
Henri Rousseau se narodil 21. května 1844 ve francouzském městě Laval na severovýchodě Francie do rodiny klempíře.
Rousseau byl většinou autodidaktem v oblasti umění. Před tím, než se plně věnoval malbě, pracoval jako celník v Paříži. Odtud také pochází jeho přezdívka "Le Douanier".
Rousseau začal vystavovat své práce v Salonu des Indépendants v roce 1886 a postupně získával uznání za svůj unikátní styl. Ačkoli byl často kritizován za své "naivní" techniky, jeho práce byly obdivovány některými z největších umělců jeho doby, včetně Pabla Picassa a Wassily Kandinského.
Mezi nejvýznamnější díla Henri Rousseau patří obrazy jako Boj mezi tygrem a buvolem, Nepříjemné překvapení, Muž s dítětem, Napadení tygrem, Sen, Lev požírající kořist, Válka, Autoportrét a další. Jeho díla jsou známá pro svůj fantastický realismus a detailní zobrazení exotických zvířat a rostlin.
Rousseau se oženil v roce 1869 s Clémence Boitard, dcerou svého zemřelého strýce. Měli spolu šest dětí, z nichž však pouze jedno přežilo dětství. Clémence roku 1888 zemřela. Podruhé se Henri oženil v roce 1898 s Josephine Noury.
Po odchodu do důchodu roku 1883 vyzkoušel různé práce, např. hrál na ulici na housle nebo pracoval pro časopis Le petit journal, pro který vytvářel titulní strany.
Ačkoli jsou Rousseauovy malby plné exotických krajin, nikdy neopustil svou rodnou Francii. Tvrdil, že svou inspiraci získal z ilustrací v knihách a z návštěv pařížských botanických zahrad.
Henri Rousseau zemřel 2. září 1910 v Paříži ve věku 66 let.
Rousseauova díla se vyznačují fascinující směsí reality a fantazie, která nadále ovlivňuje a inspiruje umělce po celém světě.Kdo byl Henri Rousseau? Životopis Henri Rousseau, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Henri Rousseau

Národnost: francouzská
Datum narození: 21. 5. 1844
Místo narození: Laval, Francie
Datum úmrtí: 2. 9. 1910

Zaujala vás biografie osobnosti Henri Rousseau? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Spinning? Znáte termín Ibišek? Vzpomněli byste si na význam slova Věrnost? Víte, co je to Atopický ekzém?

Klíčová slova: kdo je Henri Rousseau?, vysvětlení, wiki, osobnost, kdy se narodil Henri Rousseau?, umělci, životopis, národnost, národnost, Kdy zemřel Henri Rousseau, biografie, Henri Rousseau, zajímavosti, informace, osobnosti, umělci

Pojem Henri Rousseau je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Henri Rousseau

Hledejte bez špehování slovo Henri Rousseau ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Henri Rousseau ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Henri Rousseau ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Henri Rousseau ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Henri Rousseau ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Henri Rousseau například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Henri Rousseau

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Henri Rousseau? Kdy se narodil Henri Rousseau? Kde se narodil Henri Rousseau? Kdy zemřel Henri Rousseau? Henri Rousseau se nachází v kategorii Umělci

Kategorie umělci, stylista, henri Rousseau, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Henri Rousseau řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Henri Rousseau i v jiné kategorii než je umělci.