Kdo je to?
Kdo je Karel Peterka? Životopis Karel Peterka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Karel Peterka

Kdo je Karel Peterka? Životopis, informace, biografie, hudba

Český herec, muzikant, textař a producent Karel Peterka, který stojí za hudební televizí TV Šlágr, se narodil 30. prosince 1950 v Českých Budějovicích. Je znám jako autor protestních písní.
Karel Peterka má na svém kontě několik alb, přičemž poslední z nich Nej hity od A do Z zatím vyšlo v roce 2018. Z minulých alb je možné jmenovat například Sláva nebo štěstí, Ve hvězdách nebo Život je lepší, než se zdá nebo Chci vám říct.
Stojí za vznikem více než tisícovky písní, přičemž některé z nich nazpíval sám, zatímco jiné složil pro své hudební kolegy.
V minulosti byl ženatý s Janou Peterkovou, s nímž se však v roce 2018 rozvedl. Má jednoho syna. Ten po svém otci nese křestní jméno Karel, působí jako skladatel a zpěvák, který vystupuje pod pseudonymem Karelll.
Se svou bývalou ženou v roce 1993 začal věnovat podnikání a roku 1996 založili hudební vydavatelství Aplaus, v němž vycházela alba spousty známých zpěváků. Jako jeden z prvních začal k prodeji hudebních nosičů využívat teleshopping.
V roce 2000 založil firmu Česká muzika, která zaznamenávala velké úspěchy například s alby hudebního dua Evy a Vaška. Statisícové prodeje nosičů této slavné dvojice umožnily další růst Peterkovy firmy.
Jelikož Česká televize ale v roce 2011 ukončila možnost celoplošného teleshoppingu, založil si Peterka televizi vlastní. V roce 2012 tak vznikla TV Šlágr, která funguje dodnes a orientuje se na hudební produkci zaměřenou zejména na dechovou a lidovou muziku a country písně.
Je vášnivým sběratelem kytar.
V minulosti tvořil pár se zpěvačkou působící na TV Šlágr Jaroslavou Stočesovou, která vystupuje pod uměleckým jménem Mára.Kdo je Karel Peterka? Životopis Karel Peterka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Karel Peterka

Národnost: československá, česká
Datum narození: 30. prosince 1950
Místo narození: České Budějovice

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Karel Peterka? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Salko? Znáte definici termínu Česle? Vzpomenete si na definici slova Goretex? Pamatujete si definici pojmu Tortellini?

Klíčová slova: lexikon, Karel Peterka, osobnosti, kdy se narodil Karel Peterka?, národnost, narození, hudba, wikipedie, informace, osobnost, kde se narodil Karel Peterka?, kdo je Karel Peterka?, hudba, popis, vysvětlení, wiki

Pojem Karel Peterka je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Karel Peterka hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Karel Peterka na Google.cz

Zkusit najít slovo Karel Peterka ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Karel Peterka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Karel Peterka ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Karel Peterka ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Peterka například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Karel Peterka? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Karel Peterka? Kdy se narodil Karel Peterka? Kde se narodil Karel Peterka? Karel Peterka je v sekci Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Karel Peterka dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Peterka i v jiné kategorii než je hudba.