Kdo je to?
Kdo je to Řemeslník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Řemeslník? Lidé, profese

Řemeslník

Co znamená a jaký je význam slova Řemeslník?

Řemeslník je souhrnné označení pro osoby, které se profesně živí tzv. řemesly.
Řemesla jsou tradiční (i některé moderní) profese, které se věnují manuální práci. Co je a co není řemeslo upravují v České republice zákony. Pro představu jde například o: zednictví, tesařství, klempířství, kamnářství, malířství, kovářství, zámečnictví či hodinářství; z modernějších řemesel pak zmiňme například elektrikářství či automobilové opravárenství.
Pro zřízení řemeslné živnosti musí řemeslník splňovat určité podmínky dané zákonem, obvykle jde o dosažení požadovaného vzdělání či určité roky praxe.
Přestože je práce řemeslníků stále poptávána, potýká se především západní společnost s nedostatkem kvalitních řemeslníků.
Dříve většinu řemesel vykonávali muži, proto je běžnější užívat maskulinní tvar řemeslník, nicméně v některých oborech běžně pracují i ženy-řemeslnice.Kdo je to Řemeslník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Řemeslník? Lidé, profese

Sdílejte tuto stránku se slovem Řemeslník se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Vltavín? Znáte pojem Osobnost? Víte co je Minaret? Vzpomenete si na definici slova Stavební spoření?

Klíčová slova: profese, odborný výraz, význam, lexikon, synonymum, pojem, co znamená, význam pojmu, Řemeslník, heslo, termín, etymologie, formulace, Řemeslník, vysvětlení, původ slova

Pojem Řemeslník je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Řemeslník

Zkusit najít termín Řemeslník ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Řemeslník ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Řemeslník ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Řemeslník ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Řemeslník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Řemeslník například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Řemeslník, definice, vysvětlení pojmu

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Řemeslník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Řemeslník? Definice pojmu Řemeslník je v kategorii Profese

Kategorie profese, prodavačka, Řemeslník, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz,heslo, text, pojem řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Řemeslník i v jiných kategoriích (než profese).