Kdo je to?
Kdo je to Tomáš Řepka? Životopis Tomáš Řepka, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Tomáš Řepka?

Kdo je to Tomáš Řepka? Stručný životopis

Tomáš Řepka je bývalý fotbalový obránce. V mládežnických kategoriích začínal v Brumově. Poté se přes Zlín dostal do Baníku Ostrava a do první české ligy. Důrazného obránce si všimla Sparta Praha a Řepka přešel z Ostravy do slavného pražského klubu. Řepka nikdy nedával příliš gólů, ale zaměřoval se na neprostupnou obranu a tvrdou hru, která měla soupeře odradit od útočení. V sezónách 1996/97 a 1997/98 pomohl Spartě k ligovým titulům. Poté odešel do zahraničí. Nejdříve hrál za italskou Fiorentinu, následně za londýnský klub West Ham United. Zde si získal srdce fanoušků a stal se jedním z nejoblíbenějších hráčů. Když ve West Ham United v roce 2006 končil a odehrál poslední zápas, diváci jeho působení odměnili potleskem ve stoje. Po zahraničním působení Řepka zamířil zpět do Sparty. Ta byla v problémech, ale Řepka zajistil obranu a z pozice kapitána psychicky pozvedl celý tým. To v letech 2006/07 a 2009/10 vedlo k dalším dvěma titulům. V roce 2011 však Sparta o Řepku ztratila zájem, takže přešel do Dynama České Budějovice, kde zakončil profesionální hráčskou kariéru. Řepka si zahrál také několik desítek zápasů za reprezentační tým, ale v reprezentačním dresu nedosáhl žádného výrazného úspěchu.
Tomáš Řepka získal velkou popularitu nejen díky precizní obranné práci, ale také kvůli tvrdé hře, která často byla za hranou pravidel. Nebylo tedy výjimkou, že Řepka viděl žluté i červené karty a oslaboval tak vlastní tým. Kontroverze Řepku provázely i po konci hráčské kariéry. Měl finanční problémy a nakonec se dostal až do vězení. V roce 2018 se totiž snažil kompromitovat bývalou manželku Vlaďku Erbovou a byl obviněn z poškozování cizích práv. Do vězení nastoupil 27. května 2019 a na svobodu byl propuštěn 6. ledna 2020. Řepka napsal také několik knih. Poslední kniha nese název Děkuju a popisuje jeho dramatický osobní život.Kdo je to Tomáš Řepka? Životopis Tomáš Řepka, lidé, osobnosti z sport

Hlavní informace o osobě Tomáš Řepka

Národnost: česká
Datum narození: 2. ledna 1974
Místo narození: Brumov-Bylnice

Popis osobnosti Tomáš Řepka můžete sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Retrospektiva? Znáte definici termínu Grant? Vzpomněli byste si na význam slova Brucelóza? Pamatujete si definici pojmu Čtyřstěn?

Klíčová slova: Tomáš Řepka, vysvětlení, lexikon, wiki, původ slova, heslo, přesný výraz, co znamená, přesný význam, definice, synonymum, význam slova, pojem, sport, význam pojmu, co je to Tomáš Řepka?

Pojem Tomáš Řepka je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Tomáš Řepka ve Wikislovníku

Najít výraz Tomáš Řepka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Tomáš Řepka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Tomáš Řepka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Řepka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Tomáš Řepka?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Tomáš Řepka? Kdo to byl Tomáš Řepka? Kdy se narodil Tomáš Řepka? Kde se narodil Tomáš Řepka? Tomáš Řepka patří do sekce sport. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Tomáš Řepka třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Řepka i v jiné kategorii než je sport.