Kdo je to?
Kdo je to Amazonka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Amazonka? Lidé, mytologie

Kdo je to Amazonka?

Co znamená a jaký je význam slova Amazonka?

Amazonka je bojovnice z řecké mytologie. Řecké pověsti vyprávějí o kmeni bojovnic nazývaných Amazonky. Byly to skvělé válečnice, které svedly s Řeky mnoho bitev. Traduje se, že aby se jim lépe střílelo z luku, uřezávaly si ňadra.
Amazonky jako hrdé bojovnice byly v minulosti často zobrazovány v umění a odkaz na ně se objevuje v literatuře i výtvarném umění.
Jako amazonku můžeme v přeneseném významu označit nezkrotnou, divokou, bojovnou ženu.Kdo je to Amazonka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Amazonka? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Amazonka sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova BIC? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zemské jádro? Vzpomněli byste si co znamená slovo Anorexie? Znáte termín Patologie?

Klíčová slova: význam, wiki, vysvětlení, přesný výraz, popis, definice, lexikon, mytologie, etymologie, wikipedie, slovo, pojem, heslo, informace, význam pojmu, přesný výraz

Pojem Amazonka je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Amazonka

Vyhledat pojem Amazonka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Amazonka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Amazonka ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Amazonka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Amazonka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Amazonka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Amazonka

Nyní již víte Kdo je to Amazonka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Amazonka? Definice pojmu Amazonka patří do sekce Mytologie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, termín, výraz, heslo kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než mytologie.