Kdo je to?
Kdo je to Amazonka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Amazonka? Lidé, mytologie

Kdo je to Amazonka?

Jaký je význam slova Amazonka? Co to znamená?

Amazonka je bojovnice z řecké mytologie. Řecké pověsti vyprávějí o kmeni bojovnic nazývaných Amazonky. Byly to skvělé válečnice, které svedly s Řeky mnoho bitev. Traduje se, že aby se jim lépe střílelo z luku, uřezávaly si ňadra.
Amazonky jako hrdé bojovnice byly v minulosti často zobrazovány v umění a odkaz na ně se objevuje v literatuře i výtvarném umění.
Jako amazonku můžeme v přeneseném významu označit nezkrotnou, divokou, bojovnou ženu.Kdo je to Amazonka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Amazonka? Lidé, mytologie

Zaujalo vás slovo, termín Amazonka? Potom se podělte se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova BIC? Vzpomněli byste si na význam slova Cynismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Canting? Znáte definici termínu Audacity?

Klíčová slova: popis, wikipedie, odborný výraz, přesný výraz, synonymum, wiki, přesný význam, mytologie, pojem, mytologie, význam pojmu, informace, slovo, lexikon, formulace, definice

Pojem Amazonka je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Amazonka ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amazonka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Amazonka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Amazonka ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Amazonka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Amazonka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Amazonka, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Amazonka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Amazonka? Definice pojmu Amazonka patří do kategorie Mytologie

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.