Kdo je to?
Kdo je to, byl Velký vezír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Velký vezír? Lidé, státní správa

Kdo je to Velký vezír?

Co znamená a jaký je význam slova Velký vezír?

Velký vezír je označení nejvyššího úředníka sultána. Byl nejvyšším ministrem, mohl jednat sultánovým jménem a pouze sultán ho mohl z funkce odvolat. V Osmanské říši vedl velký vezír úřad nazývaný Vysoká Porta. Ostatní vezíry svolával k jednáním.Kdo je to, byl Velký vezír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Velký vezír? Lidé, státní správa

Tento text (Velký vezír) můžete sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Obročí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Charakter? Znáte pojem Předčíslí účtu? Znáte termín Imobilizér?

Klíčová slova: etymologie, slovo, synonymum, co je to Velký vezír?, přesný význam, popis, lexikon, co znamená, vysvětlení, význam, formulace, kdo je Velký vezír?, státní správa, odborný výraz, přesný výraz, význam slova

Pojem Velký vezír je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Velký vezír ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Velký vezír ve Wikislovníku

Najít heslo Velký vezír v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Velký vezír ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Velký vezír například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Velký vezír, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Velký vezír? Kdo to byl Velký vezír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Velký vezír? Definice pojmu Velký vezír je v kategorii státní správa. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než státní správa).

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.