Kdo je to?
Kdo byla Ája Vrzáňová? Životopis Ája Vrzáňová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo byla Ája Vrzáňová?

Kdo byla Ája Vrzáňová? Životopis, informace, biografie, sport

Alena Ája Vrzáňová, provdaná Steindlerová byla česká krasobruslařka, čtyřnásobná mistryně Československa, dvojnásobná mistryně světa, mistryně Evropy a podnikatelka. Vrzáňová se narodila v Praze. S krasobruslením začala v útlém věku pod trenérem Karlem Glogarem. Již v sedmi letech vyhrála své první závody. Po druhé světové válce začal Áju trénovat Arnold Gershwiller.
Poprvé se představila na Mistrovství Evropy 1947 v Davosu ve Švýcarsku, kde si vybojovala pátou příčku. V onom roce se radovala z prvenství na Mistrovství Československa. Úspěch zopakovala ještě tři roky po sobě. Páté místo získala v roce 1948 na Zimních Olympijských hrách ve Svatém Mořici ve Švýcarsku. Ve stejném roce získala svou první bronzovou medaili na Mistrovství Evropy v Praze. Rok 1949 byl pro Vrzáňovou úspěšnější. Nejprve získala druhé místo na Mistrovství Evropy v italském Miláně a následně se radovala z prvního místa na Mistrovství světa v Paříži. Nejúspěšnějším rokem byl rok 1950, kdy zvítězila na Mistrovství Evropy v Oslu a i na Mistrovství světa v Londýně.
Během Mistrovství světa v Londýně požádala o politický azyl a po šampionátu emigrovala do USA. V USA následujících 16 let vystupovala jako krasobruslařka v lední revue s názvem Ice Follies a poté v revue Ice Capades, kde vystupovala pod pseudonymem Aja Zanova. V USA se provdala za Američana českého původu Pavla Steindlera (1969). Manželé společně podnikali v gastronomii. Vrzáňová se také podílela na otevření Trumpova kluziště v New Yorku.
Z rukou prezidenta Václava Klause obdržela roku 2004 Medaili Za zásluhy II. stupně. O dva roky později získala čestné občanství Prahy 2. V roce 2009 se stala první českou krasobruslařkou v Síni slávy a vyhlásili ji také jako českou Sportovní legendu.Kdo byla Ája Vrzáňová? Životopis Ája Vrzáňová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Základní informace o osobě Ája Vrzáňová

Národnost: česká
Datum narození: 16. 5. 1931
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 30. 7. 2015

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ája Vrzáňová? s dalšími lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Umění? Rozumíte pojmu Šifon? Znáte pojem Synagoga? Znáte pojem Software?

Klíčová slova: Kdy zemřela Ája Vrzáňová, wikipedie, vysvětlení, kdo je Ája Vrzáňová?, datum úmrtí, sport, kde se narodila Ája Vrzáňová?, osobnosti, osobnost, nežijící, informace, narození, život, místo narození, Ája Vrzáňová, datum narození

Pojem Ája Vrzáňová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi Ája Vrzáňová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Ája Vrzáňová na Google obrázcích

Vyhledat termín Ája Vrzáňová ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Ája Vrzáňová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ája Vrzáňová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ája Vrzáňová například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Ája Vrzáňová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byla Ája Vrzáňová? Kdy se narodila Ája Vrzáňová? Kde se narodila Ája Vrzáňová? Kdy zemřela Ája Vrzáňová? Ája Vrzáňová se nachází v sekci Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Ája Vrzáňová dejme tomu ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ája Vrzáňová i v jiné kategorii než je sport.