Kdo je to?
Kdo je to, byl Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Popelka? Lidé, fikce

Kdo je to Popelka?

Jaký je význam slova Popelka? Co to znamená?

Popelka je jméno hlavní postavy z pohádky, kterou napsali bratři Grimmové. U nás toto téma zpracovala Božena Němcová a pojmenovala svou pohádku O Popelce. Příběh chudého děvčete ustrkovaného nevlastní matkou a sestrami se zaplétá ve chvíli, kdy dívce pomůže kmotra víla a umožní jí účast na třech královských plesech, kde si má princ vybrat svou budoucí ženu. Princ se do Popelky zamiluje, aniž by věděl, kdo dívka skutečně je. Popelka z posledního plesu prchá a princ ji začne hledat. Pozná ji podle ztraceného střevíčku a ožení se s ní.
Toto téma se dočkalo mnoha dalších ztvárnění nejen v pohádkách, ale také v opeře, baletu nebo filmech. Známá je také verze, kdy Popelce nepomohla víla, ale dívka našla šaty ve třech kouzelných oříšcích. Podobný příběh chudé dívky byl znám už ve staré Číně.Kdo je to, byl Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Popelka? Lidé, fikce

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Popelka s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Vesmír? Víte co je Aspartam? Znáte pojem Skialpining? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tržní cena?

Klíčová slova: etymologie, pojem, lexikon, co je to Popelka?, synonymum, wiki, odborný výraz, přesný význam, Popelka, heslo, vysvětlení, kdo je Popelka?, kdo to je, popis, slovo, fikce

Pojem Popelka je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Popelka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Popelka na Google.cz

Najít pojem Popelka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Popelka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Popelka například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Popelka, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Popelka? Kdo to byl Popelka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Popelka? Definice pojmu Popelka se nachází v sekci fikce. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Popelka v jiné sekci než fikce.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?