Kdo je to?
Kdo je to Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Popelka? Lidé, fikce

Kdo je to Popelka?

Co znamená a jaký je význam slova Popelka?

Popelka je jméno hlavní postavy z pohádky, kterou napsali bratři Grimmové. U nás toto téma zpracovala Božena Němcová a pojmenovala svou pohádku O Popelce. Příběh chudého děvčete ustrkovaného nevlastní matkou a sestrami se zaplétá ve chvíli, kdy dívce pomůže kmotra víla a umožní jí účast na třech královských plesech, kde si má princ vybrat svou budoucí ženu. Princ se do Popelky zamiluje, aniž by věděl, kdo dívka skutečně je. Popelka z posledního plesu prchá a princ ji začne hledat. Pozná ji podle ztraceného střevíčku a ožení se s ní.
Toto téma se dočkalo mnoha dalších ztvárnění nejen v pohádkách, ale také v opeře, baletu nebo filmech. Známá je také verze, kdy Popelce nepomohla víla, ale dívka našla šaty ve třech kouzelných oříšcích. Podobný příběh chudé dívky byl znám už ve staré Číně.Kdo je to Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Popelka? Lidé, fikce

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Popelka? s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Progresivní daň? Víte, co je to Existenční minimum? Znáte pojem Sepse? Rozumíte pojmu Endokrinologie?

Klíčová slova: význam slova, informace, Popelka, wikipedie, význam, Popelka, popis, wiki, původ slova, pojem, definice, co znamená, heslo, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz

Pojem Popelka je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Popelka

Zkusit najít frázi Popelka na Google.cz

Hledat termín Popelka ve Wikipedii

Vyhledat termín Popelka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Popelka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Popelka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Popelka například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Popelka, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Popelka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Popelka? Definice pojmu Popelka patří do kategorie Fikce

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fikce).

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?