Kdo je to?
Kdo je to, byl Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Popelka? Lidé, fikce

Kdo je to Popelka?

Jaký je význam slova Popelka? Co to znamená?

Popelka je jméno hlavní postavy z pohádky, kterou napsali bratři Grimmové. U nás toto téma zpracovala Božena Němcová a pojmenovala svou pohádku O Popelce. Příběh chudého děvčete ustrkovaného nevlastní matkou a sestrami se zaplétá ve chvíli, kdy dívce pomůže kmotra víla a umožní jí účast na třech královských plesech, kde si má princ vybrat svou budoucí ženu. Princ se do Popelky zamiluje, aniž by věděl, kdo dívka skutečně je. Popelka z posledního plesu prchá a princ ji začne hledat. Pozná ji podle ztraceného střevíčku a ožení se s ní.
Toto téma se dočkalo mnoha dalších ztvárnění nejen v pohádkách, ale také v opeře, baletu nebo filmech. Známá je také verze, kdy Popelce nepomohla víla, ale dívka našla šaty ve třech kouzelných oříšcích. Podobný příběh chudé dívky byl znám už ve staré Číně.Kdo je to, byl Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Popelka? Lidé, fikce

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Popelka? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Vesmír? Znáte definici termínu Rosný bod? Znáte pojem Skialpining? Pamatujete si definici pojmu Filipovka?

Klíčová slova: etymologie, lexikon, wiki, definice, co je to Popelka?, popis, význam, slovo, heslo, význam pojmu, kdo je Popelka?, informace, odborný výraz, kdo to je, synonymum, fikce

Pojem Popelka je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Popelka v následujících zdrojích

Najít výraz Popelka ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Popelka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Popelka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Popelka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Popelka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Popelka

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Popelka? Kdo to byl Popelka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Popelka? Definice pojmu Popelka je v kategorii fikce. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít výraz, heslo, text, pojem řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie fikce.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?