Kdo je to?
Kdo je to, byl Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Popelka? Lidé, fikce

Kdo je to Popelka?

Jaký je význam slova Popelka? Co to znamená?

Popelka je jméno hlavní postavy z pohádky, kterou napsali bratři Grimmové. U nás toto téma zpracovala Božena Němcová a pojmenovala svou pohádku O Popelce. Příběh chudého děvčete ustrkovaného nevlastní matkou a sestrami se zaplétá ve chvíli, kdy dívce pomůže kmotra víla a umožní jí účast na třech královských plesech, kde si má princ vybrat svou budoucí ženu. Princ se do Popelky zamiluje, aniž by věděl, kdo dívka skutečně je. Popelka z posledního plesu prchá a princ ji začne hledat. Pozná ji podle ztraceného střevíčku a ožení se s ní.
Toto téma se dočkalo mnoha dalších ztvárnění nejen v pohádkách, ale také v opeře, baletu nebo filmech. Známá je také verze, kdy Popelce nepomohla víla, ale dívka našla šaty ve třech kouzelných oříšcích. Podobný příběh chudé dívky byl znám už ve staré Číně.Kdo je to, byl Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Popelka? Lidé, fikce

Definici slova Popelka můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Word? Víte co je Zbruf? Znáte pojem Agility? Vzpomněli byste si co označuje výraz Družstevní byt?

Klíčová slova: informace, význam, formulace, vysvětlení, definice, odborný výraz, pojem, přesný význam, co znamená, heslo, synonymum, Popelka, etymologie, význam pojmu, co je to Popelka?, termín

Pojem Popelka je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Popelka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Popelka ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Popelka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Popelka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Popelka například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Popelka

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Popelka? Kdo to byl Popelka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Popelka? Definice pojmu Popelka patří do sekce fikce. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Popelka hledat i v jiných kategoriích (než fikce).

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?