Kdo je to?
Kdo je to, byl Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Popelka? Lidé, fikce

Kdo je to Popelka?

Jaký je význam slova Popelka? Co to znamená?

Popelka je jméno hlavní postavy z pohádky, kterou napsali bratři Grimmové. U nás toto téma zpracovala Božena Němcová a pojmenovala svou pohádku O Popelce. Příběh chudého děvčete ustrkovaného nevlastní matkou a sestrami se zaplétá ve chvíli, kdy dívce pomůže kmotra víla a umožní jí účast na třech královských plesech, kde si má princ vybrat svou budoucí ženu. Princ se do Popelky zamiluje, aniž by věděl, kdo dívka skutečně je. Popelka z posledního plesu prchá a princ ji začne hledat. Pozná ji podle ztraceného střevíčku a ožení se s ní.
Toto téma se dočkalo mnoha dalších ztvárnění nejen v pohádkách, ale také v opeře, baletu nebo filmech. Známá je také verze, kdy Popelce nepomohla víla, ale dívka našla šaty ve třech kouzelných oříšcích. Podobný příběh chudé dívky byl znám už ve staré Číně.Kdo je to, byl Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Popelka? Lidé, fikce

Líbí se vám definice kdo je to Popelka? Pak se podělte s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Word? Znáte pojem Dystopie? Znáte pojem Agility? Vzpomenete si na definici slova Zimnice?

Klíčová slova: synonymum, informace, formulace, heslo, význam slova, lexikon, význam, popis, Popelka, definice, původ slova, popis, pojem, kdo je Popelka?, slovo, význam pojmu

Pojem Popelka je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Popelka ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Popelka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Popelka na Google.cz

Zkusit najít frázi Popelka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Popelka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Popelka? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Popelka? Kdo to byl Popelka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Popelka? Definice pojmu Popelka je v sekci fikce. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než fikce).

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?