Kdo je to?
Kdo je to Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Popelka? Lidé, fikce

Kdo je to Popelka?

Jaký je význam slova Popelka? Co to znamená?

Popelka je jméno hlavní postavy z pohádky, kterou napsali bratři Grimmové. U nás toto téma zpracovala Božena Němcová a pojmenovala svou pohádku O Popelce. Příběh chudého děvčete ustrkovaného nevlastní matkou a sestrami se zaplétá ve chvíli, kdy dívce pomůže kmotra víla a umožní jí účast na třech královských plesech, kde si má princ vybrat svou budoucí ženu. Princ se do Popelky zamiluje, aniž by věděl, kdo dívka skutečně je. Popelka z posledního plesu prchá a princ ji začne hledat. Pozná ji podle ztraceného střevíčku a ožení se s ní.
Toto téma se dočkalo mnoha dalších ztvárnění nejen v pohádkách, ale také v opeře, baletu nebo filmech. Známá je také verze, kdy Popelce nepomohla víla, ale dívka našla šaty ve třech kouzelných oříšcích. Podobný příběh chudé dívky byl znám už ve staré Číně.Kdo je to Popelka? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Popelka? Lidé, fikce

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Popelka s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Progresivní daň? Vzpomněli byste si co označuje výraz Muzeum? Znáte pojem VGA? Znáte termín Dedikovaný server?

Klíčová slova: pojem, formulace, popis, význam slova, Popelka, wikipedie, vysvětlení, wiki, fikce, informace, přesný výraz, co znamená, přesný výraz, význam pojmu, původ slova, význam

Pojem Popelka je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Popelka ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Popelka ve vyhledávači Qwant

Najít termín Popelka ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Popelka ve Wikipedii

Vyhledat slovo Popelka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Popelka například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Popelka, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Popelka? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Popelka? Definice pojmu Popelka patří do kategorie Fikce

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fikce.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?