Kdo je to?
Kdo je to, byl Podruh? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Podruh? Lidé, historie

Kdo je to Podruh?

Co znamená a jaký je význam slova Podruh?

Podruh byl námezdním pracovníkem, který bydlel a pracoval u sedláka. Známější je synonymum čeledín, setkat se můžeme i s výrazem pacholek. Slovo pacholek však může mít i hanlivý význam ve smyslu "mizera". Oproti tomu čeledín je slovo neutrální a označuje již zaniklou profesi. Čeledín býval takovým pracovníkem na statku, který neměl nějakou speciální kvalifikaci, naopak vykonával všechny pomocné práce, které byly potřeba, nejčastěji pochopitelně v zemědělství. Pomáhal např. při péči o hospodářská zvířata, při pěstování a zpracování zemědělských plodin, mohl vykonávat drobné opravy. Jeho ženským protějškem byla děvěčka. Protože práce v zemědělství jsou sezónní, podruhové nebývali v hospodářstvích celý rok. V zimě pro ně sedlák nemusel mít práci.Kdo je to, byl Podruh? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Podruh? Lidé, historie

Tento text (Podruh) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Lanýž? Vzpomenete si na definici slova Entropie? Pamatujete si definici pojmu Free running? Vzpomněli byste si na význam slova Specifický symbol?

Klíčová slova: heslo, co je to Podruh?, etymologie, význam, význam slova, přesný význam, co znamená, historie, wiki, lexikon, význam pojmu, pojem, přesný výraz, kdo to je, vysvětlení, kdo je Podruh?

Pojem Podruh je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Podruh ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Podruh ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Podruh ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Podruh ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Podruh například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Podruh? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Podruh? Kdo to byl Podruh? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Podruh? Definice pojmu Podruh je v sekci historie. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se také najít výraz, heslo, text, pojem kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než historie).

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.