Kdo je to?
Kdo je to, byl Podruh? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Podruh? Lidé, historie

Kdo je to Podruh?

Co znamená a jaký je význam slova Podruh?

Podruh byl námezdním pracovníkem, který bydlel a pracoval u sedláka. Známější je synonymum čeledín, setkat se můžeme i s výrazem pacholek. Slovo pacholek však může mít i hanlivý význam ve smyslu "mizera". Oproti tomu čeledín je slovo neutrální a označuje již zaniklou profesi. Čeledín býval takovým pracovníkem na statku, který neměl nějakou speciální kvalifikaci, naopak vykonával všechny pomocné práce, které byly potřeba, nejčastěji pochopitelně v zemědělství. Pomáhal např. při péči o hospodářská zvířata, při pěstování a zpracování zemědělských plodin, mohl vykonávat drobné opravy. Jeho ženským protějškem byla děvěčka. Protože práce v zemědělství jsou sezónní, podruhové nebývali v hospodářstvích celý rok. V zimě pro ně sedlák nemusel mít práci.Kdo je to, byl Podruh? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Podruh? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Podruh s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

LitosféraRozumíte pojmu Sarkasmus? Pamatujete si definici pojmu Afirmace? Znáte pojem Gufero?

Klíčová slova: pojem, heslo, termín, popis, význam slova, lexikon, co je to Podruh?, slovo, vysvětlení, informace, kdo je Podruh?, původ slova, odborný výraz, synonymum, definice, přesný význam

Pojem Podruh je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Podruh ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Podruh ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Podruh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Podruh na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Podruh například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Podruh

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Podruh? Kdo to byl Podruh? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Podruh? Definice pojmu Podruh patří do sekce historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v historie.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.