Kdo je to?
Kdo byl Falco? Životopis Falco, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Falco?

Kdo byl Falco? Životopis, informace, biografie, hudba

Falco, rodným jménem Johann Hölzel, byl rakouský zpěvák pop-music v 80. a 90. letech minulého století. Falco se narodil ve Vídni do chudé rodiny. Již od útlého dětství prokazoval Johann hudební talent, a proto mu rodiče pořídili ke čtvrtým narozeninám klavír a přihlásili jej na hudební hodiny k Dr. Marii Bodemové. Záhy jej jeden profesor z vídeňské akademie nazval malým Mozartem.
V šesti letech nastoupil na základní katolickou školu, kde po pár měsících klavírně vystupoval se skladbou Na krásném modrém Dunaji a jako přídavek s písní Vídeňská krev. V roce 1967 začal studovat na vídeňském reálném gymnáziu. O rok později jeho otec od rodiny odešel a o Johanna se následně starala matka, babička a jeho sousedka. V 16 letech odešel ze školy.
Poté nastoupil vojenskou službu, kde se naučil hrát na baskytaru. Po vojně vystupoval jako baskytarista v kapele Umspannwerk a studoval na Vídeňské jazzové konzervatoři. V roce 1977 zkusil štěstí v Berlíně. Zůstal tam jeden rok a po návratu do Vídně se připojil ke kapele Hallucination Company a zvolil si umělecké jméno Falco.
Jako sólista podepsal smlouvu s vydavatelstvím GIG Records a začal spolupracovat se skladatelem Robertem Pongerem. Roku 1982 vydal Falco debutové album Einzelhaft, díky kterému se záhy stal slavným a bohatým. Kvůli velkému tlaku začal také s alkoholem. O dva roky později vydal druhé album Junge Römer (1984). Následně ovládl žebříčky hitparád s písní Rock Me Amadeus. Poté následovala alba Falco 3 (1985), Emotional (1986), Wiener Blut (1988), Data de Groove (1990) a Nachtflug (1992).
Falco byl skoro rok ženatý s Isabellou Vitkovic, se kterou měl dceru Katharinu Biancu Vitkovic.
Roku 1995 působil ve Vídni na škole poezie (Schule für Dichtung). Následně se v roce 1996 přestěhoval do Dominikánské republiky, kde pracoval na svém dalším albu Egoisten. Falco zemřel dne 6. února 1998 při automobilové nehodě. V den smrti mu bylo 40 let.
Měsíc po jeho smrti vyšlo album Out of the dark. Posmrtně vyšla ještě alba Vedammt wir leben noch (1999) a The Spirit Never Dies (2009). Za svůj život prodal Falco více než 60 miliónů nosičů.
Roku 2000 získal in memoriam ocenění Amadeus Austrian Music Award za celoživotní dílo.
O jeho životě vznikl film s názvem Falco – Verdammt, wir leben noch!Kdo byl Falco? Životopis Falco, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Falco

Národnost: rakouská
Datum narození: 19. 2. 1957
Místo narození: Vídeň, Rakousko
Datum úmrtí: 6. 2. 1998

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Falco sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Urbex? Pamatujete si definici pojmu Kult svatých? Vzpomněli byste si co znamená slovo Povodí? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mrtvice?

Klíčová slova: informace, biografie, životopis, kdo to je, lexikon, datum narození, wiki, kde se narodil Falco?, narození, wikipedie, popis, datum úmrtí, nežijící, osobnosti, život, národnost

Pojem Falco je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Falco

Zkusit najít heslo Falco v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Falco na Google.cz

Hledat videa s názvem Falco na Youtube

Hledat slovo Falco ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Falco na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Falco například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Falco

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Falco? Kdy se narodil Falco? Kde se narodil Falco? Kdy zemřel Falco? Falco patří do sekce Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Falco řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Falco i v jiné kategorii než je hudba.