Kdo je to?
Kdo je Karel Kahovec? Životopis Karel Kahovec, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Karel Kahovec

Kdo je Karel Kahovec? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Karel Kahovec je zpěvák, skladatel a kytarista. Vystudoval střední odborné učiliště a měl v plánu pracovat jako truhlář. Řemeslu se však věnoval jen dva roky, protože se díky intenzivnímu samostudiu naučil hrát na kytaru a v 60. letech zahájil hudební kariéru. V hudebních začátcích mu významně pomáhala jeho sestra Vlasta, která se později stala zpěvačkou v Semaforu. Zpočátku působil jako zpěvák i kytarista u undergroundové skupiny Hells Devils. Velkou popularitu získal po přestupu do rockové skupiny Flamengo a díky charismatické a bavičské osobnosti se stal idolem zejména pro mladou generaci. U skupiny působil do roku 1969 a mezi populární písně z této doby patří Poprava blond holky, Svou lásku jsem rozdal nebo Paní v černém. Pod názvem posledně jmenované písně vyšlo v roce 2003 souhrnné vydání jeho tvorby z období, kdy byl členem skupiny Flamengo.
Po odchodu z Flamenga se seznámil s pianistou a skladatelem Jiřím Brabcem a přidal se k jeho skupině Country Beat Jiřího Brabce, která se žánrově pohybovala na pomezí moderního country a popu. V této skupině zpíval do roku 1979 a vedle několika úspěšných skladeb zažil i turné po Americe. Po odchodu působil v méně slavných kapelách a příležitostně vystupoval také s Karlem Šípem nebo Jaroslavem Uhlířem. V 90. letech se vedle hudby věnoval i provozu taxi služby. V roce 1993 začal zpívat v kapele George and Beatovens, do které ho nalákal jeho kamarád Petr Novák. O několik let později Novák zemřel, ale Kahovec v kapele zůstal až do současnosti. V průběhu života se jeho pěvecký styl posouval od počátečního rock’n’rollu k beatu či soulu. Vedle působení v George and Beatovens příležitostně vystupuje se slavnými hity z 60. let.Kdo je Karel Kahovec? Životopis Karel Kahovec, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Karel Kahovec

Národnost: česká
Datum narození: 8. listopadu 1946
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Karel Kahovec sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu No-go zóna? Vzpomněli byste si na význam slova Lýčí? Znáte termín Gonalgie? Znáte definici termínu Interpunkce?

Klíčová slova: lexikon, popis, narození, biografie, wikipedie, Karel Kahovec, místo narození, wiki, kdo je Karel Kahovec?, život, životopis, Karel Kahovec, hudba, národnost, kde se narodil Karel Kahovec?, datum narození

Pojem Karel Kahovec je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Karel Kahovec ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Karel Kahovec na Google.cz

Hledat pojem Karel Kahovec ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Karel Kahovec na Google obrázcích

Vyhledat termín Karel Kahovec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Kahovec například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Kahovec

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Karel Kahovec? Kdy se narodil Karel Kahovec? Kde se narodil Karel Kahovec? Karel Kahovec je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, měsíční kytara, karel Kahovec, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Karel Kahovec řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Kahovec i v jiné kategorii než je hudba.