Kdo je to?
Kdo je to, byl Zbojník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zbojník? Lidé, historie

Kdo je to Zbojník?

Co znamená a jaký je význam slova Zbojník?

Zbojník je termín používaný především pro označení lupičů a loupežníků používaný v 16. - 18. století na Moravě a Slovensku.
Nejznámějším zbojníkem byl Juraj Jánošík, který dle pověstí "bohatým bral a chudým dával". Podobný mýtus o "ušlechtilém zločinci" nalezneme po celém světě. Známá je např. anglická legenda o Robinu Hoodovi.Kdo je to, byl Zbojník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zbojník? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Zbojník sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Chalífát? Rozumíte pojmu Inkluze? Víte, co je to Štítná žláza? Znáte pojem Alfanumerická klávesnice?

Klíčová slova: popis, definice, termín, slovo, formulace, odborný výraz, význam, lexikon, historie, vysvětlení, Zbojník, heslo, kdo to je, wiki, co znamená, co je to Zbojník?

Pojem Zbojník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Zbojník ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Zbojník na Google.cz

Vyhledat výraz Zbojník ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Zbojník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zbojník například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Zbojník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Zbojník? Kdo to byl Zbojník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zbojník? Definice pojmu Zbojník se nachází v kategorii historie. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též hledat pojem, text, definici, dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie historie.