Kdo je to?
Kdo je to Zbojník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zbojník? Lidé, historie

Zbojník

Jaký je význam slova Zbojník? Co to znamená?

Zbojník je termín používaný především pro označení lupičů a loupežníků používaný v 16. - 18. století na Moravě a Slovensku.
Nejznámějším zbojníkem byl Juraj Jánošík, který dle pověstí "bohatým bral a chudým dával". Podobný mýtus o "ušlechtilém zločinci" nalezneme po celém světě. Známá je např. anglická legenda o Robinu Hoodovi.Kdo je to Zbojník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zbojník? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Zbojník? Pak se podělte s jinými lidmina internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Melamin? Vzpomněli byste si na význam slova Textový editor? Víte, co je to Osamělost? Znáte definici termínu Generace Y?

Klíčová slova: Zbojník, odborný výraz, přesný výraz, heslo, informace, slovo, pojem, termín, vysvětlení, wikipedie, původ slova, co znamená, popis, význam, etymologie, wiki

Pojem Zbojník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zbojník ve Wikimedia Commons

Najít pojem Zbojník ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Zbojník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Zbojník na Google.cz

Zkusit najít frázi Zbojník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zbojník například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Zbojník

Právě jste zjistili Kdo je to Zbojník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zbojník? Definice pojmu Zbojník je v kategorii Historie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete se pokusit také najít informace pojem, výraz,termín, heslo například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Historie).