Kdo je to?
Kdo je to, byl Zbojník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zbojník? Lidé, historie

Kdo je to Zbojník?

Co znamená a jaký je význam slova Zbojník?

Zbojník je termín používaný především pro označení lupičů a loupežníků používaný v 16. - 18. století na Moravě a Slovensku.
Nejznámějším zbojníkem byl Juraj Jánošík, který dle pověstí "bohatým bral a chudým dával". Podobný mýtus o "ušlechtilém zločinci" nalezneme po celém světě. Známá je např. anglická legenda o Robinu Hoodovi.Kdo je to, byl Zbojník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zbojník? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Zbojník? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Chalífát? Vzpomněli byste si na význam slova Opereta? Víte, co je to Štítná žláza? Znáte definici termínu MLM?

Klíčová slova: slovo, přesný význam, historie, význam, popis, lexikon, přesný výraz, co znamená, termín, wiki, etymologie, kdo to je, význam slova, heslo, kdo je Zbojník?, odborný výraz

Pojem Zbojník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Zbojník

Najít heslo Zbojník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Zbojník ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Zbojník ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Zbojník na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zbojník například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Zbojník

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Zbojník? Kdo to byl Zbojník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zbojník? Definice pojmu Zbojník je v kategorii historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat výraz, definici, slovo, termín třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Zbojník v jiné sekci než historie.