Kdo je to?
Kdo je Owen Wilson? Životopis Owen Wilson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Owen Wilson?

Kdo je Owen Wilson? Životopis, informace, biografie, herectví

Owen Cunningham Wilson je americký komediální herec, producent a scénárista. Narodil se v Dallasu ve státě Texas. Navštěvoval vojenskou akademii v Novém Mexiku a poté začal studovat umění na University of Texas v Austinu, kde následně získal bakalářský titul.
Owen Wilson o sobě dal vědět v roce 1996, kdy napsal scénář pro film Grázlové, ve kterém si odbyl i svůj filmový debut. S režisérem Wesem Andersonem spolupracoval na filmech Jak jsem balil učitelku (1998) a Taková zvláštní rodinka (2001). Za scénář k filmu Taková zvláštní rodinka byl nominován na Oscara.
Owen Wilson a Jackie Chan vytvořili vtipné duo ve filmu Tenkrát na východě (2000) a v pokračování Rytíři ze Šanghaje (2003). Třetí pokračování se plánuje na rok 2022.
Ve filmu Zoolander (2001) si zahrál po boku herce Bena Stillera, se kterým natočil doposud 12 společných filmů (např. Noc v muzeu, Fotr je lotr, a další). Následovaly komedie Starsky a Hutch, Cesta kolem světa za 80 dní (2004), Nesvatbovi (2005), Marley a já (2008). Svůj hlas propůjčil třem animovaný filmům Auta (2006, 2011, 2017) a Fantastický pan Lišák (2009).
Owen Wilson účinkoval ve filmu Půlnoc v Paříži (2011), který režíroval Woody Allen. V komedii Grandhotel Budapešť Wilson znovu spolupracoval s režisérem Wesem Andersonem. Hlavní roli si zahrál v rodinném dramatu (Ne)obyčejný kluk (2017) s Julií Roberts.
Owen si zahrál v několika filmech se svým bratrem Lukem Wilsonem (Grázlové, Jak jsem balil učitelku, Taková zvláštní rodinka, Cesta kolem světa za 80 dní).
Owen Wilson trpí depresemi a v roce 2007 se dokonce pokusil o sebevraždu.Kdo je Owen Wilson? Životopis Owen Wilson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Owen Wilson

Národnost: americká
Datum narození: 18. 11. 1968
Místo narození: Dallas, Texas, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Owen Wilson s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Irská káva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kelvin? Rozumíte pojmu Vlastenectví? Víte co je Visa?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, životopis, místo narození, Owen Wilson, herectví, život, zajímavosti, kdo je Owen Wilson?, datum narození, wiki, herectví, kde se narodil Owen Wilson?, osobnost, národnost, popis

Pojem Owen Wilson je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít heslo Owen Wilson ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Owen Wilson ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Owen Wilson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Owen Wilson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Owen Wilson ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Owen Wilson například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Owen Wilson?

Nyní již víte Kdo je to Owen Wilson? Kdy se narodil Owen Wilson? Kde se narodil Owen Wilson? Owen Wilson patří do sekce Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Owen Wilson kupř. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Owen Wilson i v jiné kategorii než je herectví.