Kdo je to?
Kdo je Owen Wilson? Životopis Owen Wilson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Owen Wilson

Kdo je Owen Wilson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Owen Cunningham Wilson je americký komediální herec, producent a scénárista. Narodil se v Dallasu ve státě Texas. Navštěvoval vojenskou akademii v Novém Mexiku a poté začal studovat umění na University of Texas v Austinu, kde následně získal bakalářský titul.
Owen Wilson o sobě dal vědět v roce 1996, kdy napsal scénář pro film Grázlové, ve kterém si odbyl i svůj filmový debut. S režisérem Wesem Andersonem spolupracoval na filmech Jak jsem balil učitelku (1998) a Taková zvláštní rodinka (2001). Za scénář k filmu Taková zvláštní rodinka byl nominován na Oscara.
Owen Wilson a Jackie Chan vytvořili vtipné duo ve filmu Tenkrát na východě (2000) a v pokračování Rytíři ze Šanghaje (2003). Třetí pokračování se plánuje na rok 2022.
Ve filmu Zoolander (2001) si zahrál po boku herce Bena Stillera, se kterým natočil doposud 12 společných filmů (např. Noc v muzeu, Fotr je lotr, a další). Následovaly komedie Starsky a Hutch, Cesta kolem světa za 80 dní (2004), Nesvatbovi (2005), Marley a já (2008). Svůj hlas propůjčil třem animovaný filmům Auta (2006, 2011, 2017) a Fantastický pan Lišák (2009).
Owen Wilson účinkoval ve filmu Půlnoc v Paříži (2011), který režíroval Woody Allen. V komedii Grandhotel Budapešť Wilson znovu spolupracoval s režisérem Wesem Andersonem. Hlavní roli si zahrál v rodinném dramatu (Ne)obyčejný kluk (2017) s Julií Roberts.
Owen si zahrál v několika filmech se svým bratrem Lukem Wilsonem (Grázlové, Jak jsem balil učitelku, Taková zvláštní rodinka, Cesta kolem světa za 80 dní).
Owen Wilson trpí depresemi a v roce 2007 se dokonce pokusil o sebevraždu.Kdo je Owen Wilson? Životopis Owen Wilson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Owen Wilson

Národnost: americká
Datum narození: 18. 11. 1968
Místo narození: Dallas, Texas, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Owen Wilson s partnery, kolegy a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Slemeno? Vzpomněli byste si co znamená slovo Škrob? Rozumíte pojmu Karuselový podvod? Víte co je Průměr?

Klíčová slova: kdy se narodil Owen Wilson?, osobnosti, informace, biografie, osobnost, lexikon, wikipedie, kdo je Owen Wilson?, život, národnost, datum narození, Owen Wilson, místo narození, wiki, Owen Wilson, životopis

Pojem Owen Wilson je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat frázi Owen Wilson ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Owen Wilson ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Owen Wilson na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Owen Wilson ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Owen Wilson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Owen Wilson například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Owen Wilson? Stručná biografie

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Owen Wilson? Kdy se narodil Owen Wilson? Kde se narodil Owen Wilson? Owen Wilson patří do sekce Herectví

Kategorie herectví, brunet modré oči, owen Wilson, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Owen Wilson dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Owen Wilson i v jiné kategorii než je herectví.