Kdo je to?
Kdo je Ivan Trojan? Životopis Ivan Trojan, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Ivan Trojan?

Kdo je Ivan Trojan? Životopis, informace, biografie, herectví

Ivan Trojan je český divadelní a filmový herec, dabér a držitel rekordního počtu Českých lvů. Pochází z herecké rodiny, ale v mládí chodil na sportovní gymnázium a věnoval se hlavně basketbalu. Při rozhodování o budoucí kariéře nakonec převážilo divadlo a Trojan vystudoval herectví na DAMU. V roce 1988 začal vojenskou službu v Armádním uměleckém sboru. Byl kritický ke komunistickému režimu a podepsal petici za Havlovo propuštění i petici Několik vět, proto byl převelen na východní Slovensko. Po sametové revoluci v roce 1989 se mohl vrátit do Armádního uměleckého sboru. Zůstal politicky aktivní a založil pobočku Občanského fóra.
Od roku 1988 krátce působil ve smíchovském Realistickém divadle, které se dnes jmenuje Švandovo divadlo. V roce 1990 přešel do Divadla na Vinohradech, kde působil do roku 1997. Následně přešel do Dejvického divadla, kde se usadil a působí dodnes. S Dejvickým divadlem jsou spojené jeho nejslavnější divadelní role. Za ztvárnění postavy Oblomova získal v roce 1999 cenu Thálie a za roli Boha v inscenaci Ucpanej systém obdržel v roce 2012 Cena Alfréda Radoka. Mezi další důležité role patří hejtman v Revizorovi, čert v Bratrech Karamazových nebo Trigorin v Rackovi.
Trojan se objevil v řadě televizních rolí. Oblíbená byla zejména jeho postava strážmistra Bedřicha v seriálu Četnické humoresky. Dále se objevil v seriálech Bylo nás šest, Dobrodružství kriminalistiky nebo Čtvrtá hvězda. Oceňované jsou rovněž jeho role v televizních filmech. Hlavní roli měl ve filmu Anděl Páně, další důležité role měl ve filmech Ďáblova lest, Šejdrem nebo Bourák.
Nejslavnější role měl Trojan ve filmech určených pro kina, za které získal řadu ocenění. Už v roce 2000 byl nominován na Českého lva za svou první výraznou postavu ve filmu Samotáři. Další tři nominace měl za filmy Příběhy obyčejného šílenství, Karamazovi a Hořící keř. V kategorii nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli získal Českého lva celkem pětkrát, a to za role ve filmech Smradi, Václav, Ve stínu, Díra u Hanušovic a Šarlatán. K tomu přidal dva České lvy v kategorii nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za filmy Musím tě svést a Jedna ruka netleská.Kdo je Ivan Trojan? Životopis Ivan Trojan, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Ivan Trojan

Národnost: česká
Datum narození: 30. června 1964
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Ivan Trojan? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Výchova? Znáte pojem Ransomware? Znáte definici termínu Čtyřstěn? Vzpomenete si na definici slova Gravitace?

Klíčová slova: popis, datum narození, život, herectví, kdy se narodil Ivan Trojan?, kdo je Ivan Trojan?, Ivan Trojan, národnost, kde se narodil Ivan Trojan?, wiki, zajímavosti, lexikon, životopis, wikipedie, osobnosti, vysvětlení

Pojem Ivan Trojan je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Ivan Trojan zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Ivan Trojan ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Ivan Trojan ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ivan Trojan ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Ivan Trojan ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ivan Trojan na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Trojan například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivan Trojan

Právě nyní již víte Kdo je to Ivan Trojan? Kdy se narodil Ivan Trojan? Kde se narodil Ivan Trojan? Ivan Trojan se nachází v sekci Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Ivan Trojan dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Trojan i v jiné kategorii než je herectví.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.