Kdo je to?
Kdo je Ivan Trojan? Životopis Ivan Trojan, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Ivan Trojan?

Kdo je Ivan Trojan? Životopis, informace, biografie, herectví

Ivan Trojan je český divadelní a filmový herec, dabér a držitel rekordního počtu Českých lvů. Pochází z herecké rodiny, ale v mládí chodil na sportovní gymnázium a věnoval se hlavně basketbalu. Při rozhodování o budoucí kariéře nakonec převážilo divadlo a Trojan vystudoval herectví na DAMU. V roce 1988 začal vojenskou službu v Armádním uměleckém sboru. Byl kritický ke komunistickému režimu a podepsal petici za Havlovo propuštění i petici Několik vět, proto byl převelen na východní Slovensko. Po sametové revoluci v roce 1989 se mohl vrátit do Armádního uměleckého sboru. Zůstal politicky aktivní a založil pobočku Občanského fóra.
Od roku 1988 krátce působil ve smíchovském Realistickém divadle, které se dnes jmenuje Švandovo divadlo. V roce 1990 přešel do Divadla na Vinohradech, kde působil do roku 1997. Následně přešel do Dejvického divadla, kde se usadil a působí dodnes. S Dejvickým divadlem jsou spojené jeho nejslavnější divadelní role. Za ztvárnění postavy Oblomova získal v roce 1999 cenu Thálie a za roli Boha v inscenaci Ucpanej systém obdržel v roce 2012 Cena Alfréda Radoka. Mezi další důležité role patří hejtman v Revizorovi, čert v Bratrech Karamazových nebo Trigorin v Rackovi.
Trojan se objevil v řadě televizních rolí. Oblíbená byla zejména jeho postava strážmistra Bedřicha v seriálu Četnické humoresky. Dále se objevil v seriálech Bylo nás šest, Dobrodružství kriminalistiky nebo Čtvrtá hvězda. Oceňované jsou rovněž jeho role v televizních filmech. Hlavní roli měl ve filmu Anděl Páně, další důležité role měl ve filmech Ďáblova lest, Šejdrem nebo Bourák.
Nejslavnější role měl Trojan ve filmech určených pro kina, za které získal řadu ocenění. Už v roce 2000 byl nominován na Českého lva za svou první výraznou postavu ve filmu Samotáři. Další tři nominace měl za filmy Příběhy obyčejného šílenství, Karamazovi a Hořící keř. V kategorii nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli získal Českého lva celkem pětkrát, a to za role ve filmech Smradi, Václav, Ve stínu, Díra u Hanušovic a Šarlatán. K tomu přidal dva České lvy v kategorii nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za filmy Musím tě svést a Jedna ruka netleská.Kdo je Ivan Trojan? Životopis Ivan Trojan, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Ivan Trojan

Národnost: česká
Datum narození: 30. června 1964
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ivan Trojan s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Výchova? Rozumíte pojmu Velikonoční jízda? Znáte definici termínu Čtyřstěn? Znáte pojem ECMO?

Klíčová slova: životopis, život, kdy se narodil Ivan Trojan?, narození, biografie, informace, osobnost, popis, vysvětlení, místo narození, lexikon, Ivan Trojan, wikipedie, zajímavosti, datum narození, Ivan Trojan

Pojem Ivan Trojan je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Ivan Trojan

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivan Trojan ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Ivan Trojan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Ivan Trojan ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Ivan Trojan ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Trojan například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivan Trojan

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Ivan Trojan? Kdy se narodil Ivan Trojan? Kde se narodil Ivan Trojan? Ivan Trojan je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Ivan Trojan dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Trojan i v jiné kategorii než je herectví.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.