Kdo je to?
Kdo byl Jan Vyčítal? Životopis Jan Vyčítal, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Jan Vyčítal?

Kdo byl Jan Vyčítal? Životopis, informace, biografie, hudba

Jan Vyčítal byl český zpěvák, skladatel a karikaturista. Je také známým autorem kreslených vtipů. Vyčítal se narodil v Praze během 2. světové války. Bavilo jej kreslení a na výtvarné střední škole se vyučil v oboru Propagační grafika. Po studiích dostal práci v Československé televizi na výtvarném oddělení. Rovněž své kresby publikoval v satirickém časopise Dikobraz. Po roce 1968 vydával své příspěvky pod pseudonymem.
Jan Vyčítal založil v roce 1965 kapelu Greenhorns a stal se i jejím hlavním textařem. O 7 let později se musela kapela přejmenovat na Zelenáči (1972). Donutil je k tomu tehdejší režim. Dva roky na to režim zakázal Vyčítalovi psát texty a jeho jméno se nemohlo nikde objevit. Vyčítal poté začal psát texty pod pseudonymy nebo pod jménem někoho jiného (např. Josef Šimek). Nejznámější písně kapely Greenhorns je Oranžový Expres nebo Blízko Little Big Hornu. Několik textů napsal zpěvačce Haně Zagorové nebo Věře Martinové.
V roce 1985 se spolu s Milošem Kánským podílel na sedmidílném večerníčku pro děti Přátelé z Vesmíru. Jan Vyčítal zemřel v 77 letech v roce 2020.Kdo byl Jan Vyčítal? Životopis Jan Vyčítal, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Jan Vyčítal

Národnost: česká
Datum narození: 8. 3. 1942
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 1. 3. 2020

Tento text (Jan Vyčítal) můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Diskvalifikace? Pamatujete si definici pojmu CorelDRAW? Víte co je Cimbuří? Vzpomněli byste si co znamená slovo PPC reklama?

Klíčová slova: popis, místo narození, zajímavosti, osobnost, hudba, vysvětlení, informace, kde se narodil Jan Vyčítal?, datum narození, wiki, lexikon, život, národnost, kdo to je, národnost, kdo je Jan Vyčítal?

Pojem Jan Vyčítal je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Jan Vyčítal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Vyčítal ve Wikimedia Commons

Najít slovo Jan Vyčítal ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Jan Vyčítal ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Vyčítal například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Vyčítal

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Jan Vyčítal? Kdy se narodil Jan Vyčítal? Kde se narodil Jan Vyčítal? Kdy zemřel Jan Vyčítal? Jan Vyčítal je v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Jan Vyčítal řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Vyčítal i v jiné kategorii než je hudba.