Kdo je to?
Kdo byl Jan Vyčítal? Životopis Jan Vyčítal, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jan Vyčítal

Kdo byl Jan Vyčítal? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Jan Vyčítal byl český zpěvák, skladatel a karikaturista. Je také známým autorem kreslených vtipů. Vyčítal se narodil v Praze během 2. světové války. Bavilo jej kreslení a na výtvarné střední škole se vyučil v oboru Propagační grafika. Po studiích dostal práci v Československé televizi na výtvarném oddělení. Rovněž své kresby publikoval v satirickém časopise Dikobraz. Po roce 1968 vydával své příspěvky pod pseudonymem.
Jan Vyčítal založil v roce 1965 kapelu Greenhorns a stal se i jejím hlavním textařem. O 7 let později se musela kapela přejmenovat na Zelenáči (1972). Donutil je k tomu tehdejší režim. Dva roky na to režim zakázal Vyčítalovi psát texty a jeho jméno se nemohlo nikde objevit. Vyčítal poté začal psát texty pod pseudonymy nebo pod jménem někoho jiného (např. Josef Šimek). Nejznámější písně kapely Greenhorns je Oranžový Expres nebo Blízko Little Big Hornu. Několik textů napsal zpěvačce Haně Zagorové nebo Věře Martinové.
V roce 1985 se spolu s Milošem Kánským podílel na sedmidílném večerníčku pro děti Přátelé z Vesmíru. Jan Vyčítal zemřel v 77 letech v roce 2020.Kdo byl Jan Vyčítal? Životopis Jan Vyčítal, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Jan Vyčítal

Národnost: česká
Datum narození: 8. 3. 1942
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 1. 3. 2020

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Vyčítal? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Žabomyší válka? Znáte termín Pyrrhovo vítězství? Víte co je Úsudek? Víte, co je to Basejump?

Klíčová slova: národnost, národnost, Jan Vyčítal, datum narození, osobnost, životopis, lexikon, datum úmrtí, nežijící, biografie, wikipedie, wiki, kdy se narodil Jan Vyčítal?, zajímavosti, místo narození, Kdy zemřel Jan Vyčítal

Pojem Jan Vyčítal je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Jan Vyčítal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Jan Vyčítal na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Jan Vyčítal ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Jan Vyčítal na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Vyčítal ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Vyčítal například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Jan Vyčítal? Stručná biografie

Teďka už zajisté víte Kdo byl Jan Vyčítal? Kdy se narodil Jan Vyčítal? Kde se narodil Jan Vyčítal? Kdy zemřel Jan Vyčítal? Jan Vyčítal se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, violončelo, jan Vyčítal, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Vyčítal dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Vyčítal i v jiné kategorii než je hudba.