Kdo je to?
Kdo je to Alpinista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alpinista? Lidé, sport

Alpinista

Co znamená a jaký je význam slova Alpinista?

Alpinista je sportovec, který provozuje horolezectví ve vysokých horách.
Alpinismus je fyzicky náročný sport, během kterého alpinista zdolává obtížně dostupné vrcholy a pohybuje se těžkým horským terénem. Z tohoto sportu se odštěpil ještě skialpinismus, při němž sportovec vystupuje na vrchol za pomocí speciálně upravených lyží a následně horu sjíždí dolů.
Termín vznikl z názvu pohoří Alpy. Používá se však i v případě horolezectví v jiných vysokých pohořích.Kdo je to Alpinista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alpinista? Lidé, sport

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Ionosféra? Vzpomněli byste si na význam slova Remdesivir? Znáte definici termínu Wordpress? Znáte definici termínu Bankovní záruka?

Klíčová slova: sport, co znamená, přesný výraz, pojem, popis, definice, heslo, přesný výraz, význam, termín, Alpinista, lexikon, Alpinista, informace, etymologie, wikipedie

Pojem Alpinista je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Alpinista na Google obrázcích

Najít heslo Alpinista ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Alpinista na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Alpinista ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Alpinista ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Alpinista například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Alpinista, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Alpinista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alpinista? Definice pojmu Alpinista patří do kategorie Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme vyhledat informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Sport.