Kdo je to?
Kdo je to Alpinista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alpinista? Lidé, sport

Alpinista

Co znamená a jaký je význam slova Alpinista?

Alpinista je sportovec, který provozuje horolezectví ve vysokých horách.
Alpinismus je fyzicky náročný sport, během kterého alpinista zdolává obtížně dostupné vrcholy a pohybuje se těžkým horským terénem. Z tohoto sportu se odštěpil ještě skialpinismus, při němž sportovec vystupuje na vrchol za pomocí speciálně upravených lyží a následně horu sjíždí dolů.
Termín vznikl z názvu pohoří Alpy. Používá se však i v případě horolezectví v jiných vysokých pohořích.Kdo je to Alpinista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alpinista? Lidé, sport

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Kationt? Víte co je Foton? Znáte definici termínu Spirulina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Relativní?

Klíčová slova: přesný význam, sport, slovo, etymologie, přesný výraz, synonymum, popis, význam slova, heslo, wiki, lexikon, význam, původ slova, Alpinista, co znamená, význam pojmu

Pojem Alpinista je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Alpinista

Najít pojem Alpinista ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Alpinista na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alpinista ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Alpinista na Google obrázcích

Najít heslo Alpinista ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alpinista například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Vysvětlení významu slova Alpinista, definice, vysvětlení pojmu

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Alpinista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alpinista? Definice pojmu Alpinista patří do kategorie Sport

Kategorie sport, basketbalista, alpinista, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Vyzkoušejte nalézt informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Alpinista v jiné sekci než sport.