Kdo je to?
Kdo je to Alpinista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alpinista? Lidé, sport

Kdo je to Alpinista?

Jaký je význam slova Alpinista? Co to znamená?

Alpinista je sportovec, který provozuje horolezectví ve vysokých horách.
Alpinismus je fyzicky náročný sport, během kterého alpinista zdolává obtížně dostupné vrcholy a pohybuje se těžkým horským terénem. Z tohoto sportu se odštěpil ještě skialpinismus, při němž sportovec vystupuje na vrchol za pomocí speciálně upravených lyží a následně horu sjíždí dolů.
Termín vznikl z názvu pohoří Alpy. Používá se však i v případě horolezectví v jiných vysokých pohořích.Kdo je to Alpinista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Alpinista? Lidé, sport

Definici pojmu Alpinista sdílejte s jinými lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Trader? Víte co je Sekulární? Znáte definici termínu Kapustňák? Vzpomněli byste si co označuje výraz Luneta?

Klíčová slova: sport, informace, popis, pojem, synonymum, původ slova, lexikon, slovo, etymologie, wikipedie, definice, přesný výraz, termín, význam pojmu, heslo, Alpinista

Pojem Alpinista je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Alpinista v dalších zdrojích

Hledat pojem Alpinista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Alpinista ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Alpinista ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Alpinista ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Alpinista ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alpinista například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Alpinista, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Alpinista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Alpinista? Definice pojmu Alpinista je v kategorii Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Čerstvé informace hledejte pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Alpinista v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je sport.