Kdo je to?
Kdo byl Charles Manson? Životopis Charles Manson, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Charles Manson

Kdo byl Charles Manson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Charles Miles Maddox, známější jako Charles Manson, byl americký fanatik, zločinec, hudebník a jeden ze zakladatelů komunity s názvem Manson Family (Mansonova rodina). Manson se narodil v listopadu 1934 v Cincinnati ve státě Ohio alkoholičce Kathleen Maddoxové. Svého otce nikdy Charles nepoznal. Jméno Manson dostal od jednoho přítele své matky. Krátce po narození šla jeho matka do vězení.
Již od dětství přitahoval problémy a kvůli drobným přestupkům trávil většinu dospívání v nápravných zařízeních a různých ústavech. Charles nikdy nezískal formální vzdělání, ale věděl, jak manipulovat s lidmi.
Během šedesátých let se stal spoluzakladatelem komunity s označením Manson Family. Komunitu tvořily především ženy, které Manson zfanatizoval a vedl k tomu, aby pro něj zabíjely. Jeho následovníci provedli sérii brutálních vražd. Roku 1969 došlo také k vraždě hollywoodské herečky Sharon Tate v jejím domě. Následně byl Manson i několik členů komunity vzato do vazby.
Roku 1971 byl Manson odsouzen k trestu smrti. Chvíli poté byl však trest smrti ve státě Kalifornia zrušen, a tak byl roku 1972 Mansonův trest pozměněn na doživotní. Trest si odpykával ve vězení Corcoran v Kalifornii. Zajímavostí je, že sám Charles Manson nikoho nezabil.
Během svého života byl několikrát ženatý. Poprvé se oženil roku 1955 s Rosalií Jean Willis, se kterou měl syna Charlese Mansona Juniora. Manželství skončilo rozvodem v roce 1958. Podruhé se oženil s Candy Stevens. Manželé byli spolu v letech 1959-1963 a měli spolu syna Charlese Luthera Mansona. Třetího syna Valentina Michaela Mansona měl s Mary Brunner.
Manson se kdysi naučil od jednoho spoluvězně hrát na akustickou kytaru. Později vydal několik vlastních alb, např. LIE: The Love & Terror Cult (1970).
O jeho životě vznikl roku 1989 dokumentární film s názvem Charles Manson Superstar. Roku 2019 natočil režisér Quentin Tarantino film Tenkrát v Hollywoodu, který vypráví o vraždách Manson Family.
Charles Manson zemřel v roce 2017 ve věku 83 let ve vězeňské nemocnici po dlouhé nemoci.Kdo byl Charles Manson? Životopis Charles Manson, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Charles Manson

Národnost: americká
Datum narození: 12. 11. 1934
Místo narození: Cincinnati, Ohio, USA
Datum úmrtí: 19. 11. 2017

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Charles Manson s ostatními na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Pásový opar? Vzpomenete si na definici slova Atom? Pamatujete si definici pojmu Běhaci diktát? Vzpomněli byste si na význam slova Dysortografie?

Klíčová slova: zločin, kde se narodil Charles Manson?, národnost, lexikon, národnost, osobnosti, život, kdo to je, popis, zločin, wiki, kdo je Charles Manson?, zajímavosti, datum úmrtí, wikipedie, vysvětlení

Pojem Charles Manson je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Charles Manson zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Charles Manson ve Wikislovníku

Zkusit najít Charles Manson ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Charles Manson ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Charles Manson ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charles Manson ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Charles Manson například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Charles Manson

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Charles Manson? Kdy se narodil Charles Manson? Kde se narodil Charles Manson? Kdy zemřel Charles Manson? Charles Manson je v sekci Zločin

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Charles Manson dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Charles Manson i v jiné kategorii než je zločin.