Kdo je to?
Kdo je Martina Kociánová? Životopis Martina Kociánová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Martina Kociánová

Kdo je Martina Kociánová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Martina Kociánová je česká televizní a rozhlasová moderátorka, zpěvačka – mezzosopranistka, příležitostná herečka. Kociánová se narodila v Ostravě. Po základní škole studovala Střední ekonomickou školu v Orlové. Po maturitě na střední škole rok pracovala v České televizi v Ostravě jako moderátorka a redaktorka. O rok později začala studovat historii a muzeologii na Slezské univerzitě v Opavě. Roku 1996 studium úspěšně dokončila. Již během studií spolupracovala s TV Nova, kde se později dostala na pozici hlasatelky Televizních novin.
Následně získala roli v muzikálu Krysař od zpěváka Daniela Landy a dostala ultimátum od tehdejšího ředitele TV Nova Vladimíra Železného, zda chce pokračovat jako hlasatelka nebo chce hrát v muzikálu. Kociánová se rozhodla pro muzikál a z TV Nova dobrovolně odešla.
Od roku 1996 moderovala zprávy na TV Prima. Na TV Prima uváděla zprávy až do roku 2006, čímž se stala nejdéle působící moderátorkou v české televizi. V té době vystupovala jako zpěvačka a na rádiu Frekvence 1 moderovala vlastní pořad s názvem Odpolední klid Martiny Kociánové. Dále moderovala soutěž Znáte se?, Televizní rosnička, Miss Babička a společně s Lucií Výbornou vystupovaly v autorských představeních Meloucháři.
Jako zpěvačka Kociánová vystupovala s pěveckým Triem Amadeus, se Severočeskou filharmonií, s Královehradeckou filharmonií, Janáčkovou filharmonií Ostrava nebo v Hudebním divadle Karlín. V roce 2002 obdržela Cenu Gustava Mahlera za činnost v oblasti umění. O rok později vydala své první album s názvem Jiná (2003), která obsahuje klasicistní sopránové árie.
Kociánová je rovněž spoluzakladatelkou občanského sdružení Aurelius.
V letech 2008-2011 moderovala zprávy na televizi Z1. Na Dvojce Českého rozhlasu moderovala pořad Kupředu do minulosti (zrušen 2016 kvůli kontroverzním tématům) a dopolední vysílání.
Na Rádiu Universum obnovila v roce 2018 pořad Kupředu do minulosti.Kdo je Martina Kociánová? Životopis Martina Kociánová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Martina Kociánová

Národnost: česká
Datum narození: 28. 1. 1971
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Martina Kociánová? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Valium? Vzpomněli byste si na význam slova Gambling? Znáte definici termínu Pavlač? Znáte definici termínu Kvetoucí čaj?

Klíčová slova: wiki, narození, kde se narodila Martina Kociánová?, národnost, Martina Kociánová, osobnost, kdo je Martina Kociánová?, wikipedie, osobnosti, informace, zajímavosti, hudba, místo narození, lexikon, kdy se narodila Martina Kociánová?, biografie

Pojem Martina Kociánová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Martina Kociánová hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat výraz Martina Kociánová ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Martina Kociánová ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Martina Kociánová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Martina Kociánová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Martina Kociánová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Martina Kociánová například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Martina Kociánová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Martina Kociánová? Kdy se narodila Martina Kociánová? Kde se narodila Martina Kociánová? Martina Kociánová se nachází v sekci Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Martina Kociánová dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martina Kociánová i v jiné kategorii než je hudba.