Kdo je to?
Kdo byl Robert Boyle? Životopis Robert Boyle, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Robert Boyle?

Kdo byl Robert Boyle? Životopis, informace, biografie, věda

Robert Boyle byl irský vědec a chemik a také teolog.
Pocházel ze šlechtické rodiny a dosáhl na to nejlepší vzdělání, jaké bylo v 17. století možné dostat. Studoval na prestižních anglických univerzitách a vzdělával se i v kontinentální Evropě.
Zajímal se o chemii. Vycházel ještě z alchymistických pokusů, přesto už jeho postupy připomínaly moderní vědu. Je tedy považován za jednoho z průkopníků chemie jako vědeckého odvětví. Prováděl experimenty s plyny, dělal chemické pokusy s rtutí. Zkoumal závislost mezi objemem plynu a celkovým tlakem a popsal tento jev - dnes pojmenovaný jako Boyleův zákon. Vytvořil názvosloví užívané v chemii dodnes. Je autorem knihy Skeptický chemik.
Ve svých teologických a filozofických přednáškách se věnoval vztahu mezi křesťanstvím a přírodou. Podporoval misionářství a šíření křesťanství po světě.
Byl zakladatelem Londýnské královské společnosti a také ředitelem Východoindické společnosti.Kdo byl Robert Boyle? Životopis Robert Boyle, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Robert Boyle

Národnost: irská
Datum narození: 25. ledna 1627
Místo narození: Lismore, irsko
Datum úmrtí: 31. prosince 1691

Zaujala vás biografie osobnosti Robert Boyle? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Apokryf? Znáte pojem Gabion? Rozumíte pojmu Skalár? Vzpomenete si na definici slova Stagnace?

Klíčová slova: biografie, datum úmrtí, lexikon, osobnosti, Kdy zemřel Robert Boyle, osobnost, popis, informace, národnost, narození, nežijící, wiki, zajímavosti, kdo je Robert Boyle?, kde se narodil Robert Boyle?, místo narození

Pojem Robert Boyle je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Robert Boyle

Najít heslo Robert Boyle ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Robert Boyle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Robert Boyle na Youtube

Zkusit najít slovo Robert Boyle ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Boyle například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Robert Boyle? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Robert Boyle? Kdy se narodil Robert Boyle? Kde se narodil Robert Boyle? Kdy zemřel Robert Boyle? Robert Boyle se nachází v sekci Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Robert Boyle dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Boyle i v jiné kategorii než je věda.