Kdo je to?
Kdo je to Víla? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Víla? Lidé, mytologie

Kdo je to Víla?

Co znamená a jaký je význam slova Víla?

Víla, někdy nazývaná také bosorka, divoženka i rusalka je žena - nadpřirozená bytost, kterou je možno najít již ve starověké mytologii ve všech evropských národech. U některých národů byly i součástí náboženství.
Původně měly být víly čarodějkami, později byly považovány za duše mladých děvčat, která zemřela předčasně – údajně spáchala sebevraždu nebo utonula. Pak bývají víly označovány také jako bludičky.Kdo je to Víla? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Víla? Lidé, mytologie

Tento text (Víla) můžete sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Mramor? Vzpomenete si na definici slova Opereta? Rozumíte pojmu Last minute? Vzpomněli byste si na význam slova Kiteboarding?

Klíčová slova: pojem, lexikon, Víla, synonymum, heslo, popis, Víla, význam pojmu, původ slova, termín, wikipedie, slovo, přesný výraz, vysvětlení, definice, etymologie

Pojem Víla je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Víla lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Víla ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Víla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Víla ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Víla ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Víla na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Víla například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Víla? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Víla? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Víla? Definice pojmu Víla je v kategorii Mytologie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci mytologie.