Kdo je to?
Kdo je to, byl Víla? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Víla? Lidé, mytologie

Kdo je to Víla?

Co znamená a jaký je význam slova Víla?

Víla, někdy nazývaná také bosorka, divoženka i rusalka je žena - nadpřirozená bytost, kterou je možno najít již ve starověké mytologii ve všech evropských národech. U některých národů byly i součástí náboženství.
Původně měly být víly čarodějkami, později byly považovány za duše mladých děvčat, která zemřela předčasně – údajně spáchala sebevraždu nebo utonula. Pak bývají víly označovány také jako bludičky.Kdo je to, byl Víla? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Víla? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Víla sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Echogenita? Rozumíte pojmu Trombóza? Rozumíte pojmu Fejeton? Znáte pojem Užitná plocha?

Klíčová slova: wiki, definice, popis, vysvětlení, původ slova, popis, význam, informace, přesný výraz, přesný význam, kdo to je, co je to Víla?, odborný výraz, etymologie, pojem, termín

Pojem Víla je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Víla

Hledat pojem Víla ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Víla ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Víla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Víla na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Víla například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Víla? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Víla? Kdo to byl Víla? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Víla? Definice pojmu Víla se nachází v kategorii mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít výraz, slovo, definici, termín třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než mytologie.