Kdo je to?
Kdo je to, byl Víla? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Víla? Lidé, mytologie

Kdo je to Víla?

Co znamená a jaký je význam slova Víla?

Víla, někdy nazývaná také bosorka, divoženka i rusalka je žena - nadpřirozená bytost, kterou je možno najít již ve starověké mytologii ve všech evropských národech. U některých národů byly i součástí náboženství.
Původně měly být víly čarodějkami, později byly považovány za duše mladých děvčat, která zemřela předčasně – údajně spáchala sebevraždu nebo utonula. Pak bývají víly označovány také jako bludičky.Kdo je to, byl Víla? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Víla? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Víla sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Mramor? Znáte pojem Tětiva? Rozumíte pojmu MDF deska? Vzpomenete si na definici slova Perlinka?

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, Víla, heslo, wiki, definice, slovo, mytologie, pojem, kdo je Víla?, význam, popis, etymologie, synonymum, co znamená, formulace

Pojem Víla je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Víla

Najít termín Víla ve Wikislovníku

Hledat heslo Víla ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Víla ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Víla ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Víla například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Víla, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Víla? Kdo to byl Víla? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Víla? Definice pojmu Víla se nachází v sekci mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než mytologie.